banner29

Kavaklı’dan Gençlere Altın Öğütler

Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı Başakşehir Söyleşilerinin konuğu oldu. Söyleşi Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Kavaklı’dan Gençlere Altın Öğütler
Kavaklı, İdeal Sahibi Ol Geleceğe Odaklan konulu söyleşisinde Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

‘Azim ve sabırla çalışın’

İnsanları harekete geçiren, düşünceleri, inançları ve hedefleridir diyerek söze başlayan Kavaklı; '10 yıl sonra nerede olacaksınız sorusunu kendinize sorun, bugün neyi seçerseniz ileride onunla karşılaşırsınız. Hayat boyu takip edeceğiniz iki yol vardır.

Biri paspas olmak diğeri yeteneğinizin peşinden gitmek. Beynimizi geliştirmenin en önemli yolu okumaktır. Eğitim bunun için önemlidir. İnsanları yükselten şey ilimdir.'

Kişiyi başarıya götüren yolları sıralayan Kavaklı, ‘Kendinize güvenin; başkasının başardığını sizin de yapabileceğinizi bilin.
Büyük adam olmak için büyük düşünün büyük hedef seçin; Başkasının başardığını tesadüfî olarak görmeyin hiçbir başarı tesadüfî değildir. Büyük hedef seçmek büyük düşünmek insanları başarıya götürür. Azimli ve kararlı olun; Fatih Sultan Mehmet tahta çıkar çıkmaz İstanbul’u almaya karar verdi. 28 defa kuşatılıp alınamayan İstanbul’u aldı.

İyimser olun; planlı, devamlı ve ısrarlı bir şekilde çalışın. Ümitsizlik her türlü ilerlemeye engeldir. Hedefin kalbine yürüyün asla vazgeçmeyin. Zamanı verimli kullanın, verimli ders çalışın. Mazeretleri yok edin; hiçbir mazeret yapılmayan işin yerini tutmaz. Doğruluktan ayrılarak ulaşılan başarı felaket de getirebilir. İnanç güçtür, inancınızı asla yitirmeyin. Kitaplarla dost olun, onlar bilginin kaynağıdır, bilgi beynin vitaminidir. Beynimizi bilgiyle beslenmeliyiz. Allah (cc)’ın 'oku' emrine uymalıyız ‘ dedi.

Ali Erkan Kavaklı, söyleşiyi Arif Nihat Asya’nın ‘Fetih Marşı’ şiiri ile sonlandırdı. Kavaklı, program sonrasında kitaplarını da imzaladı.  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34