banner29

Kardeş’in Balkan Ezgileri,Başakşehirliler’i coşturdu

Son dönemin dikkat çeken isimlerinden, Balkan müziğinin sevilen sanatçısı Suzan Kardeş’in Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) verdiği konser büyük ilgi gördü. Kardeş’in konser öncesi Sezen Aksu ve ‘makyözlükle’ ilgili açıklamaları dikkat çekti.

Kardeş’in Balkan Ezgileri,Başakşehirliler’i coşturdu
Makyözlük yaparken keşfedilip, sinema, dizi ve reklam filmlerinde rol almasının ardından, bir albüm çıkaran ve adı Balkan şarkılarıyla birlikte anılan Suzan Kardeş, BKSM’de verdiği konserde yorumu ve sahnesiyle Başakşehirliler’i coşturdu. Geceye Kültür Müdürü Basri Akdemir ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

“Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’ne bayıldım”

Konser öncesi bir açıklama yapan Suzan Kardeş, İstanbul’da bu denli güzel ve büyük bir konser salonunun olmadığını belirterek, “Buraya bayıldım. Her şeyden önce çok güzel bir sahne yapmışlar. Ses düzeni şahane. Bu arada dikkat ettim çalışanlar çok saygılı. Kıyafetleri, konuşmaları, karşılamaları çok güzel. İstanbul’da böyle yerler yok. Trafik sorunu yok. Merkezi bir yer. Çok başarılı buldum” diye konuştu.

“Yerel Yönetimler sanatçı ve seyirciyi ekonomik olarak bir araya getiriyor”

BKSM’yi ve bununla birlikte yerel yönetimlerin kültürel etkinliklerini çok güzel bulduğunu dile getiren Suzan Kardeş, “Belediyeler kültür merkezleri aracılığıyla insanları ekonomik bir şekilde bir araya getiriyorlar. Gerçekten çalışıyorlar. BKSM’ye baktığımızda gerçekten çok temiz. Her türlü konser yapılıyor. Konserler, sanatçıyı ve dinleyiciyi bir araya getiriyor. Böyle kültür merkezlerinde bizim için çok daha güzel bir atmosfer oluşturuyor. Çünkü her bölgeden insan geliyor. Herkes burada. Koca İstanbul seçmiş beni. İki saatini bana ayırmış. Dolayısıyla herkesin gönlü olsun istiyorum” dedi.

“Sezen Aksu’ya teşekkürü asla ihmal etmem”

Makyözlük, resim, yemek kitabı, diziler ve sinema filmleri gibi birçok işi birlikte yapan Suzan Kardeş, “Makyözlük yaparken Sezen Aksu’nun sayesinde şarkı söylemeye başladığımı bilmeyen yok ama ben yine de Sezen Aksu’ya teşekkürümü asla ihmal etmem. Bana çok güzel bir kapı açtı. Hani herkesin kendini ifade ettiği ve sevdiği bir alanı vardır ya çocukların oyun bahçesi gibi. Sahnede onun sayesinde benim alanım oldu. Bazı filmlerde bir yerlerden çıkarım. Bunların içinde hangisini en çok sevdiğimi sorarsanız hepsini seviyorum. 80’ler dizisinde oynuyorum ama ben gerçek oyuncu değilim. Resim yapıyorum. Ressam değilim. Yemek kitabı çıkarıyorum. Aşçı değilim. Ben bunları sevdiğim için yapıyorum. Şarkılar içimde kalmasın. Albüm de yapıyorum ama asıl mesleğim olan makyözlükten asla vazgeçmem” dedi.

“Durmayacağım. Yapacak çok şey var”

Bundan sonra gerçekleştirmek istediği projeler hakkında da bilgi veren Kardeş, “Bundan sonra da durmayacağım. Yapacak çok şey var. Albüm durmayacak. Dizi durmayacak, hayatımda devam edecek. Film ve kitap projelerime de zaman buldukça çalışıyorum.

Özel bir turnemiz olacak. Hem Suzan Kardeş- Bekriya Bend olarak hem de Gayda İstanbul’la bir projemiz var. Bildiğiniz gibi bu yıl Başkan Savaşları’nın 100. yıldönümü. Tabii biz bunu kutlama şeklinde yapmayacağız. Sadece oradaki hikayeyi belki sahnede anlatma imkanımız olur. Sonra bunu albüm yapacağız“ dedi. Diğer taraftan seyirciler konser boyunca Balkan ezgileriyle tempo tutarak, sanatçıya eşlik ettiler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34