banner25

Huzur Veren İlçe Başakşehir

Belediye, Tüketici Bilgilendirmede de En Başarılı Seçildi Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği ‘Huzur Toplantıları’nın dördüncüsü, Eskoop Sanayi Sitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Huzur Veren İlçe Başakşehir
Toplantıda, Başakşehir’in İstanbul'daki 39 ilçenin en huzurlu 10 ilçesi arasında olduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan raporda da tüketici bilgilendirmede en başarılı belediye seçildiğine vurgu yapıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı temsilen, Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu’nun katıldığı toplatıya, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Bedri Sinan Gül, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, okul aile birliği temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tüketiciyi bilgilendirmede en başarılı Belediye

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu iletişimin önemine değinerek, “Emniyet müdürümüz ilçemize yeni atandı. Başakşehir’de başarılı olmasını temenni ediyoruz. Emniyetimizin başarısı için kaymakamlığımız önderliğinde diğer müdürlüklerimiz ile çok ciddi ve olumlu bir çalışma sürdürüyoruz. Bu ortak hedefler olduğu sürece başarılı işler ortaya çıkmakta. Geçtiğimiz günlerde Başakşehir Belediyesi olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan raporda tüketici bilgilendirmede en başarılı belediye seçilmenin gururunu yaşadık. Yapılan çalışmaların başarısı vatandaş ile iletişim kurmaktan geçmekte. Biz bundan sonrada yapılan çalışmalarda aynı uyum içinde, hep beraber, kurum mantığı içinde hareket etmeyi hedefliyoruz“ dedi.

“Kamu Hizmeti bir bayrak yarışıdır”

İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük de ‘Huzur Toplantısı’yla ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Başakşehir yeni kurulmuş bir belediye olmasına rağmen, bizden önceki ilçe teşkilatı çok iyi bir alt yapı oluşturarak bizlere bıraktılar. Kamu hizmeti bir bayrak yarışı. Bizler de süregelen huzur toplantılarını bu yılda tekrarladık. Bu bayrağı aldığımızda en iyi şekilde ileriye taşıyıp, bizden sonraki gelecek kişilere en iyi şekilde bırakmamız gerekiyor. Huzur toplantılarımız görüldüğü gibi asıl sebebi toplum içinde iletişimi güçlendirmek için yapılan toplantıdır. Katılımın yüksekliğinden bu konuda başarılı olduğumuz görülmekte” dedi.

Başakşehir’de diğer şubelerde bulunan ekiplerin yanı sıra bir çok ilçede bulunmayan güven ekibinin mevcut olduğuna da dikkat çeken Başakşehir Emniyet Müdürü Başıbüyük, ’’Belediyemizin yürüttüğü MOBESE çalışmaları sayesinde ilçemizde suç oranlarında etkili bir düşüş yaşanmaktadır. İlçemizde, Başakşehir amirliğinin yanı sıra Güvercintepe ve Bahçeşehir polis karakolları da vatandaşımıza hizmet vermektedir. Kayaşehir polis karakolunun yapım işlemleri sona ermiştir. Kısa bir süre içerisinde orada da ekipleri konuşlandırarak daha etkili bir hizmet verilecektir” dedi.

Başakşehir en huzurlu 10 ilçe içerisinde

Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can ise yaptığı konuşmada, “Yılda bir defada olsa bir araya gelmenin büyük avantajları var. Birlikten kuvvet doğar bunun için söylenmiştir. Her huzur toplantımızda bu salonun dolması bizi gururlandırıyor. Bizler hizmetlerimizi ibadet aşkı ile yaparsak daha iyi hizmet etmiş oluruz. Hepimiz yaşadığımız yer en güzel yer olsun istiyoruz. Çünkü insanoğlunun hedeflerinden bir tanesi dünyayı güzelleştirmektedir. Bu ilçe gelecekte İstanbul ileride en çok adından söz ettiren ilçesi olacak. İlçemiz, İstanbul'daki 39 ilçenin en huzurlu 10 ilçesi arasında. Bu da yapılan toplantılar sayesinde olmaktadır. Allah huzurumuzu, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozdurmasın ve daim etsin” dedi.

Katılımcıların görüşlerini bildirerek, sorularına da yanıt bulduğu toplantıda, Emniyet Müdürlüğü tarafından Başakşehir’de yürütülen güvenlik, asayiş, çocuk büro ve toplum destekli polislik projelerinin sunumları da ilgiyle izlendi. Çocuk Şube Müdürlüğü’nün sunumlarının da yer aldığı toplantı kokteyle son buldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35