banner29

Güvenlik Personeline eğitim verildi

Belediyemiz bünyesinde çalışan güvenlik personeli vatandaşa daha iyi hizmet vermesi için Halkla İlişkiler ve Hukuk konularında eğitimden geçirildi.

Güvenlik Personeline eğitim verildi
Halkla ilişkiler ve iletişim, Özel Güvenlik Hukuku, Kişi Hakları ve Güvenlik Tedbirleri konularında verilen derslere katılan İletişim Uzmanı Kenan Karcı, günümüzün güvenlik görevlilerinin davranışlarıyla insanlara güven vermesi gerektiğini belirti. Karcı” Doğru iletişim için ortak paydalar üzerinden konusun. Yelpazeniz ne kadar genişse o kadar iletişiminiz kolaylaşır.

Konuşmacının özelliklerine dikkat edin. İletişimin omurgası empatidir. Empati yapıldığı sürece iletişim yolarında başarılı olunur. Boş zamanlarınızı bir şeyler öğrenme üzerine kurgulayın. Davranışlarınız, kıyafetleriniz ve saç- sakal tıraşınız ne kadar düzgünse size duyulan saygı da artar” dedi.

Güvenlik hizmeti veren personelin görevini icra ederken bunu hukuk kurallarına göre yapması gerektiğini vurgulayan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cengiz Pınarbaşı ”İnsanların ortak yaşamlarından kaynaklı oluşabilecek sorunları önlemeye yarayan sistem hukuktur. Günümüzde insanlar hukuk kurallarıyla korunurlar. Güvenlik hizmeti veren personelin kendi görev hak ve sınırlarını iyi bilmesi gerekiyor. Güvenlik elemanı önleyici güvenlik hizmeti verir. Güvenlik görevlisi kolluk kuvveti gibi çalışır kendi sorumluluk alanında suçun oluşmasını engeller ve etkisiz hale getirdiği suçluyu polise teslim eder” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35