banner29

Göçmen konutlarında Parkımı yıkma eylemi

Göçmen konutlarında bulunan parkın yıkılacağını haber alan mahalle sakinleri parkımı yıkma eylemi yaptı. CHP Başakşehir ilçe başkanı Kazım Özeren,Meclis Grup başkan vekili Hayrettin Özbakır ve 30 Mart 2014 seçimlerinde aday olan Mali Müşavir Özgür Karabat başta olmak üzere bir çok CHP'li de eyleme destek verdi.

Göçmen konutlarında Parkımı yıkma eylemi
Yeşil alanlara göz diken yöneticilere karşı eylem yapan halk çok kızgındı

Başakşehir'in bir çok yerine ahbap çavuş ilişkisine göre verilen imarlarla inşaat sahalarına açılan anların son halkası Göçmen konutlarındaki park oldu.

Başakşehir  Times Haber Merk
ezi

Vatandaşlar yıkılmak istenen park için özel Tişort yaparak "Parkımı Yıktırmam"yazısı ile dikkat çekti.

CHP ilçe başkanı Kazım Özeren ve Özgür Karabat yaptıkları konuşmalarda halkın nefes alacağı park ve yeşil anlanları yıkan ve imara açan zihniyeti kınadıklarını açıkladılar. 

Göçmen konutlarında ikamet eden vatandaşların da tepki gösterdiği park yıkımı için işi sonuna kadar takip edeceğini ifade eden vatandaşlara her zaman destek olacaklarını açıklayan CHP ilçe başkanı Özeren halkın nefes alacağı yerlere göz dikenlerin karşısında halkın yanında yer alacaklarını açıkladı.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel Özen
Aysel Özen - 7 yıl Önce

Ben göçmen konutlarında oturuyorum ve 2013 bu yana kanser ile mücadele ediyorum ve ben bu hastalığımı öprendikten sonra bu hastalıkla mücadele eden etmiş olan bir sürü insan tanıdım çıkabildiğim en yakın parkta.iki çocuk annesiyim birş henüz 6 yaşında onu da çıkarabileceğim tek park orası malüm uzak yerlere gidecek durumum yok hem fiziksel hem maddi.Benim gibi bi sürü insan genç yaşlı çocuklar hele çocuklar Göçmen konutlarında sosyal bi faliyet tek parkımızdı bunu da elimizden almaya çalışıyolar ki yasal olarak bize ait olan bi arsaya yapılan parkı bu nedemek oluyır bu nasıl bir vijdan ...

Ayla Özgür
Ayla Özgür - 7 yıl Önce

Sanayinin içinde kaybolmuş ve yeşil alana hasret bir coğorafyada bir avuç parkı korumaya çalışıyoruz.Etrafta okul yapilacak boş araziler var, burası site icinde kalan bir park.Giriş çıkışlar açısından okul yapilmasi sitenin mahrumiyetine uygun değil.Destek bekliyoruz...

SIRADAKİ HABER

banner34