banner32

Fen İşleri’nde Asfalt Seferberliği

Fen İşleri Müdürlüğü’nün özenle yürüttüğü asfaltlama çalışmaları Ziya Gökalp Mahallesinde devam ediyor. Mahallin önemli bir geçiş noktası olan 22.Cadde’de tüm çalışmaların tamamlanmasıyla açılan yol bölge trafiğine büyük bir rahatlama getirdi.

Fen İşleri’nde Asfalt Seferberliği
 Başakşehir Belediyesi kuruluşundan bu güne yürüttüğü birbirinden başarılı proje ve uygulamalarla bölgenin çehresini değiştirirken, vatandaşlarının da yüzünü güldürmeye devam ediyor. Özellikle Fen İşleri Müdürlüğü’nün, titiz çalışmaları ile bölge yollarına uygulanan asfaltlama çalışmaları Ziya Gökalp Mahallesinde devam ediyor. Ziya Gökalp Mahallesinin trafiğe kapalı olan 22.caddesinde yürütülen çalışma tamamlanarak trafiğe açıldı. Tek yönlü olan yolda ilk olarak zemin ıslah ve tretuar çalışmaları tamamlandı. 500 metrelik yolda 2.500 ton asfalt serilerek çalışma tamamlandı. Yürütülen çalışmalarla trafiğe açılan yol cadde üzerinde yer alan “Aykosan Sanayi Sitesi” nin trafiğini de rahatlattı.

Ziya Gökalp Mahallesi’in farklı noktalarında yürütülen çalışmalarda 10.000 tonu aşkın asfaltlama yapıldı.
Yine Ziya Gökalp Mahallesi 6.caddesinde yürütülen çalışma da tamamlandı. 1.700 metrelik yolda mevcut asfalt tamamen kazınarak sekiz günde 4.500 ton asfalt serimi yapıldı. Çift yönlü olan 18.cadde de 1.400 metrelik yolun yine mevcut asfaltı kazınarak asfaltlaması tamamlandı. Caddenin yenilenmesinde 3.700 ton asfalt kullanıldı.

Kış hazırlıklarına başlandı
Öte yandan Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kış hazırlıkları kapsamında ilçe yollarında yürüttüğü çalışmalar da başlamış durumda. Kış dönemi programına dahil edilen Ziya Gökalp mahallesinin en önemli bölgelerinden olan Bedri Dalan caddesinde çalışmalar hızla tamamlanmaya çalışılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34