banner32

Eski Adana Milletvekili BUDAK ve Eski Hatay Milletvekili GEÇER ile Kahvaltılı Basın Toplantısı

Saadet Partisi Genel merkez’in talimatları doğrultusunda Eylül ve Ekim aylarında 80 il teşkilatı ve ilçe teşkilatları Hamle ve dayanışma programı gerçekleştirilmiştir. 2 ay boyunca ülke genelinde yapılan çalışmaların son ayağı olan İstanbul'da Kasım ayının 2-3 ve 4 ünde İstanbul’un 39 ilçesinde de Hamle ve Dayanışma programı gerçekleştirildi.

Eski Adana Milletvekili BUDAK ve Eski Hatay Milletvekili GEÇER ile Kahvaltılı Basın Toplantısı
Saadet Partisi GİK Üyesi ve Eski Adana Milletvekili Yakup BUDAK, Saadet Partisi GİK Üyesi ve Eski Hatay Milletvekili Mustafa GEÇER ile birlikte Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı Merkezinde kahvaltılı basın toplantısı gerçekleşti.


Saadet Partisi Başakşehir ilçe başkanı Yusuf GÜŞEN açılış konuşmasında “ Başakşehir ilçesi Merhum Hocamız Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın İstanbul’a bıraktığı önemli ve yaşayan bir hatıradır. Hocamıza önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde Saadet Partisinin burada şahlandığını göstermek adına burada yapacağımız çalışmalarla belediye başkanlığını alacağımıza inanıyoruz diyerek en kısa sürede adayımızı belirleyip seçim çalışmalarına başlayacağız dedi.

Adana Eski Milletvekili Yakup BUDAK ise,


“Saadet Partisi Genel merkez olarak Türkiye’deki tüm il ve ilçe teşkilatlarımızı baştan sona kadar gezdik ve idarecilerimizle fikir alışverişi yaptık.
Bugün İstanbul’un 39 ilçesinde aynı anda basın ile kahvaltılı toplantılarda bir araya geliyoruz. Bu toplantılara Genel başkan yardımcılarımı,GİK üyelerimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri katılarak ülke gündemi ile alakalı partimizin görüş ve düşüncelerini aktarıyorlar.


Bize de Başakşehir ilçesini verdiler. Dilimizin döndüğü kadar sizlere hükümetin yaptığı hata ve yanlışlar ile alakalı bilgi vereceğiz dedi. Budak konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

ABD. işgal ettiği her yere demokrasi ve özgürlük götüreceği yalanını söyleyerek girdi. Bugün Irak’ta 1.5 milyon Müslüman hayatını kaybetti. On binlerce kadının ırzına geçtiler bu mu özgürlük. Böyle özgürlük olmaz olsun dedi. Amerika yıllar önce Vietnam’a girmişti bugün halen ABD.bombalarından ölen Vietnamlıların çocukları varsa ABD.nin gaddar bir devlet olduğunu gösterir.

ABD.ülkemizi de Suriye konusunda taşeron olarak kullanmanın gayretinde. Biz de Beşar Esed’in de babası Hafız Esed’inde birer diktatör olduğunu biliyoruz. Bunun halkını öldürmesini elbette biz de istemiyoruz. Ancak ABD.nin Suriye konusunda Türkiye’nin başına çuval geçirdiğini biliyoruz.

Budak,komşularınız parçalanırsa sıranın kime geleceği belli Hükümet tek kelime ile dış politika konusunda çuvallamıştır. Daha düne kadar Beşar Esed ile tatil ve birlikte ortak bakanlar kurulu toplantısı yapanlar bugün düşman kardeşler oldu. AKP hükümeti iktidara gelince en önemli söylemlerinden birisi de komşularla sıfır sorun politikası olacağını söylemişti. Ancak bugün tüm komşularımızla düşman olmuş durumdayız dedi.
Hükümet Dış politika’da çuvalladı. Ekonomide iflas etti.Toplumun her kesimi borçlu. Eskiden uçan kuşa borcu var derlerdi ama bugün Türkiye’de uçan kulun bile borcu var. Bu rakamlarla ülke uzun süre idare edilemez dedi.

Türkiye' nin Çimentosu İslamdır


Gündemdeki konuların dikkatini çeken BUDAK, okulların önündeki uyuşturucu,sigara ve zararlı maddelerin çevresinde olduğu için anne babalar çocuklarını korkarak okullara gönderiyor dedi.Ülkenin eğitimi perişan... Ebeveynler ülkede güvenlik ve asayiş olmadığı için 1 km.lik yola bile çocuklarını servis ile gönderiyorlar. Türkiye’nin Çimentosu İslamdır. Şu an Fuhuş,Terör ve çeteler konusunda istatistikler artışların 10 yıl öncesine göre daha fazla olduğunu söylüyor.


Başakşehir’in temellerini milli görüş atmıştır. Başakşehir'i Milli Görüş kadrosu kurdu burada şahanacağız. Burada belediye başkanlığını almamız gerekir. İlçe yöneticisi arkadaşlara sorduğum zaman burada seçimi alacaklarını ifade ettiler. Biz de eski partimiz olan Refah Partisi döneminde temelleri atılan Başakşehir’de iktidar olmanın önem ve anlamını biliyoruz dedi.ANAP'ı Irak AKP.yi de Suriye bitirebilir


Budak Son olarak nasıl ki IRAK konusu ANAP’ı bitirdiyse Suriye konusunda uygulanan yanlış politikalar da AKP.yi bitirecek dedi. ABD. ve İsrail Beşar Esed’i kamuflaj malzemesi olarak kullanıp Türkiye’nin başına çuval örmek istiyor iddiasında bulundu.
Suriye'de ki konulara da değinen BUDAK, "Suriye'de zulüm vardır ve devlet başkanı Beşer Esad'ın artık gitmesi lazımdır. Çünki önemli olan Türkiye' dir ve Türkiye' nin geleceğidir" diyerek sözlerine devam etti.


Gazetecilerin "Konuşmanız da Türkiye bir an önce Suriye konusunda hatasından dönmeli dediniz. Bu muhaliflere pardon size artık destek vermeyeceğiz, Beşar’a da seninle çalışacağız demek oluyor,sizce bu aşamadan sonra Türkiye böyle bir çıkış yapabilir mi" sorusuna BUDAK şu cevabı verdi “ Biz de Beşar Esed’in de babası hafız Esed’inde zalim olduğunu biliyoruz. Ancak ABD.ve İsrail’de bunlardan az zalim değil diyerek Suriye'nin hem Beşar Esed'den uzaklaşması hem de Türkiye’nin ABD. ve İsrail güdümünde olmadan da bir şeyler yapabilecek politikalar geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasını bitirdi.

Hatay eski milletvekili Mustafa GEÇER’ de yaptığı konuşma da gelecek sürecin SP.adına umut verici olduğunu ifade ederek Başakşehir Teşkilatımız gibi inançlı ve çalışkan ilçe yöneticilerimiz ile birlikte önce yerel de sonra da genel de iktidar olacağız dedi.
 
İstanbul Times Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34