banner29

“Engelli Memur” adaylarına özel hizmet

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ‘Engelliler Masası’nın vatandaşlara verdiği destek meyvelerini verdi.

“Engelli Memur” adaylarına özel hizmet
Başakşehir Belediyesi’nin 29 Nisan’da yapılan ve 2 bin 700 kişinin istihdam edildiği Özürlü Memur Sınavı (ÖMSS ) için engellilere yönelik açtığı kurslara devam eden kursiyerler, memur olarak çeşitli kademelerine yerleştirildi.

Belediyeden istihdama büyük destek

Başakşehir Akşemsettin İlköğretim Okulu’ndaki Halk Eğitim Merkezi’nde, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte açılan kurslarda, engelli memur adaylarına matematik, edebiyat, coğrafya ve genel yetenek dersleri verildi. İki ay süren ÖMSS hazırlık kurslarına büyük ilgi gösterildi.

Başakşehir Belediyesi, öncelikle ÖMSS hazırlık kurslarına katılacak adayların kayıtlarının alınmasında yardımcı oldu. 52 kişinin katıldığı kurslarda, öğrencilerin çeşitli kırtasiye ihtiyaçları ile ÖMSS hazırlık kitapları, Başakşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

ÖMSS sınavına katılacak olan engelli vatandaşların ulaşımını da sağlayan Belediye, engelsiz ulaşım aracı ile sınava girecek engellileri ve varsa refakatçisini alarak istenilen yere götürdü. Sınav bitiminde de yeniden evlerine götürdü.

Destek sınav öncesinden başladı

Yine kurs döneminde kursiyerlerin motivasyonunu güçlendirmek için çeşitli sosyal etkinlikler de düzenlendi. Bu kapsamda düzenlenen kültürel geziler, piknik ve yat gezisinde, engelli memur adayları doyasıya eğlenerek, stres attı. Sınav günü de adaylar yalnız bırakılmadı. Sınav sonrasında da memur adayları için öğretmenlerin eşliğinde sınav kritiği yapıldı.

Ne dediler?

ÖMSS Sınavı kazanarak devletin çeşitli kademelerine memur olarak atanan öğrencilerden biri olan Nuri Özgür, Edirne İl Tarım Müdürlüğü’nde sağlık teknisyeni olarak görev yapacak. Nuri Özgür, “Belediyemizin sınav döneminde bizlere sağladığı destek çok büyüktü. Kursta ilçemizde yaşayan engelli arkadaşlarımızla
sosyal bir paylaşım ortamı sağlandı. Güzel arkadaşlıklar kurduk” dedi.

Kursiyerlerden Onur Çelik ise “Eğitime uzun süre ara verdiğimiz için bilgilerimiz unutulmuştu. Başakşehir Belediyesi’nin açmış olduğu bu kurs sayesinde bilgilerimizi güncelledik. Belediyemiz sınava gireceğimiz zamanda bizi evimizden alıp sınav merkezine bıraktı. Bu büyük bir hizmet” dedi.

Ankara Su Kanalizasyon İdare Başkanlığı’nda görev yapacak İsmail Akgün de “Kurslar hepimiz için çok faydalı oldu. Sınav günü de 40-45 memur adayını evden alıp sınav merkezlerine bıraktılar. Sonrasında tekrar evlerimize aynı araçlarla geldik. Sınav öncesinde de ailelerimizle birlikte katıldığımız yat gezisi çok güzeldi. Stres attık” dedi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne memur olarak atanan Hasan Saatçi ise “Belediyemizin çalışmalarından memnunuz. Hizmetleri sadece sınava yönelik değil. İlçemizde engellilere yönelik yapılan tüm çalışmalar mutluluk verici. Sınav döneminde yapılanlar da bu güzel çalışmaları pekiştirir nitelikteydi” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35