banner29

Dört dilde ilahi ruhları huzurla doldurdu

Şanlıurfanın zengin kültürel dünyasını Başakşehir’e taşıyan Grup Dergah dört dilde söylediği ilahilerle kalpleri huzurla doldurdu.

Dört dilde ilahi ruhları huzurla doldurdu
Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi’nin, Ramazan ayının rahmetine dair sohbetinin ardından Başakşehir Sular Vadisi’nde sahneyi devralan Grup Dergâh, huzur veren ezgileriyle unutulmaz bir gece yaşattı. Gece’de vatandaşlara seslenen Grup Dergah’ın Hafızı Mehmet Ziya Demirbaş “Başakşehir başkanı ve halkı bizim gönlümüzde ayrı bir yere sahip. Biz iki senedir Ramazan programlarına katılıyoruz. Bizim misafirliğimiz artık çıktı, bizde ev sahibi sayılırız. Ramazan’da Başakşehir etkinlikleriyle Ramazan Ruhunu yansıtan programlar yapıyor. Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.
Bahçeşehir Ramazan etkinlik alanında ise bağlama, kemençe, çonguri ve tulum eşliğinde sahne aldığı 4  Saz Tek Ses başlıklı programında Birol Topaloğlu, kendi hayatını, yaşadığı yerleri hikâyeler ve türkülerle dillendirdi. Vatandaşlarında şarkılara eşlik ettiği gecede anlatılan hikayelerle katılımcılar, hafızalardan silinmeyecek bir gece geçirdi.
Kayaşehir ramazan platformunda ise Türk müziğine akademik çalışmalarına; söz yazarlığı,besteleri ve yorumculuğu ile büyük katkılar sunan Bayram Bilge Tokel her yöreden türküler seslendirdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34