banner25

Diyaliz hastalarına da engelsiz ulaşım

Başakşehir Belediyesi Sosyal belediyecilik alanında örnek uygulamalarına devam ediyor.

Diyaliz hastalarına da engelsiz ulaşım
Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve çeşitli sebeplerle hastaneye gidip gelemeyen ihtiyaç sahiplerinin ulaşımını sağlıyor. Belediyeye başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşların öncelikle standartlara uygunluğu denetleniyor. Hastanın ihtiyaç sahibi olduğu tespit edildikten sonra ise hastalığın periyoduna göre planlama yapılarak ilgili hastaneye nakli sağlanıyor.

Engelsiz ulaşım araçları diyaliz hastaları içinde kullanılacak

Başakşehir Belediyesi’nin engelsiz ulaşım araçları diyaliz hastalarının ulaşımı içinde kullanılacak.

Başakşehir Belediyesi’nin, bedensel engelli vatandaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere istedikleri kurumlara ulaşımlarını sağlamak amacıyla özel olarak tasarladıkları, 4 tekerlekli sandalye kapasitesine sahip araçlar diyaliz hastalarının ulaşımları içinde kullanılacak.

Yaklaşık 25 yıldır Başakşehir Şahintepe ikamet eden Nazmiye Yakın; “Benim kızım 8 yaşında ve diyaliz hastası. Önceleri kendi imkanlarımızla hastaneye ulaşmaya çalışıyorduk, tekerlekli sandalye olduğu için araçlara binmekte güçlük çekiyorduk. Daha sonra eşim böyle bir imkanın olduğunu duyup belediyeye başvurdu ve faydalanmaya başladık. Çok güzel bir hizmet yardımı olan herkese çok teşekkür ediyorum “ diyerek duygularını paylaştı.

Başakşehir Belediyesi’nin dializ hastaları için sağladığı hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyenin 444 0 669 numaralı telefonundan arayarak taleplerini iletebilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35