banner32

Dershanede değil bilgievlerinde hazırlandılar

TEOG şampiyonları bu sene bilgievlerinden

Dershanede değil bilgievlerinde hazırlandılar
Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 2017 yerleştirme sonuçları açıklandı. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nde eğitim alan 520 öğrencnin tamamıi TEOG’da aldıkları yüksek puanlarla hedefledikleri liselere yerleşti.

 

Şahintepe, Akif İnan, Güvercintepe ve Altınşehir Bilgievleri’nde yıl boyunca gördükleri Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Tarih ve İngilizce derslerinin yanında çeşitli eğitimler, seminerler ve özel programlarla TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler istedikleri liselere yerleşmenin sevincini yaşıyor. Bilgievlerinde sınava hazırlanan öğrencilerden 7’si Fen Lisesi, 101’i Anadolu Lisesi, 110’u Anadolu İmam Hatip Lisesi, 213’ü Anadolu Meslek Lisesi olmak üzere toplamda 520 öğrenci istediği liselere yerleşti.

 

İlçe çocuklarına müzik atölyelerinden sanat atölyelerine kadar farklı derslerle sosyal ve kültürel destek veren bilgievlerinde her yıl 20 bine yakın öğrenciye ücretsiz etüt imkanı sağlanıyor. Bu yıl TEOG’a hazırlanan 8. Sınıf öğrenci sayısı 520 idi.

 

HAZIRLIK KİTAPLARI BİLGİEVİNDEN


Başakşehir Belediyesi bilgievlerinde ilçe çocuklarının okul derslerine yardımcı olmak, sınavlara hazırlamak amacı ile MEB’in yayınlamış olduğu müfredata uygun olarak etüt dersleri ile destekleniyor. Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin verildiği etütlerde öğrenciler bilgievi bünyesinde hazırlanan kaynak testler ve yardımcı kitaplardan faydalanabiliyor. Etüt derslerinde öğrencilerin soruları cevaplandırılarak konu tekrarları yapılıyor ve yıl boyunca katılımcıların akademik başarıları da takip ediliyor.

 

Etütlerde öğrenci başarısını takip edebilmek amacı ile her ay ortalama 2 deneme sınavı yapılıyor. Deneme sınavı sonuçlarında ve derslerdeki eksikleri tespit edilen öğrencilere etüt derslerinin haricinde takviye dersler de veriliyor. İsteyen her öğrenciye rehberlik birimi tarafından kendilerine özel ders çalışma programları da hazırlanıyor. Yine ihtiyacı olduğu düşünülen, sınav kaygısı yaşayan öğrenciler rehberlik birimine yönlendirilerek çözüm sağlanıyor.

 

Yıl içerisinde 8.sınıf öğrencilerinin motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla lise tanıtımları ve okul gezileri düzenleniyor. Etüt öğretmenleri kendi danışmanlığında olan sınıfların velileriyle yakından iletişim kurarak öğrencilerin takibini yapılabiliyor.

 

“TEK BAŞINA BİLGİEVİ KAZANMAM İÇİN YETERLİ GELDİ”


Ayşe Feyza Aydın: “6. sınıftan beri bilgievine devam ediyorum. Bilgievinin etüt programına katılarak Vefa Lisesi’ni 2.10 yüzdelik dilimiyle kazandım. Okuldan çıkınca hemen bilgievine geliyordum. Her gün ortalama 4 saat çalıştım. Evde de bilgievinden verilen hazırlık kitaplarından testler çözdüm. Bilgievinin denemelerini çok seviyordum, çünkü tam olarak nerede olduğumuzu tespit edip, konu eksiklerimizi buluyorduk. Hocalarımıza takıldığımız yerleri sorabiliyorduk. Hedefim yeryüzü doktoru olmak.”

 

Berfin Ektiren: “Fuat Sezgin Fen lisesini kazandım. yüzdelik dilimim ise 1.31. Sadece bilgievi ile hazırlandım başka etüt merkezlerine gitmedim. 8. sınıfa kadar test tekniğini çok fazla bilmiyordum. Bilgievi bana test çözme alışkanlığı ve test çözme tekniğini öğretti. Çok katkı sağladı temelimi oluşturdu diyebilirim.”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35