banner29

Cemil Meriç Bilgievi Öğrencileri Radyo Konuğu Oldu

Başakşehir Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri, Moral FM’de yayınlanan ve Fatma Beyza Tütüncüoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Pembe Mavi programına konuk oldu.

Cemil Meriç Bilgievi Öğrencileri Radyo Konuğu Oldu
Başakşehir Belediyesi’nin örnek çalışmalarından olan Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri, Moral FM’de canlı yayına katılarak, hünerlerini sundular. Geçtiğimiz cumartesi sabahı saat 10.30-12.00 saatleri arasında yayınlanan Pembe Mavi programına, bilgievi öğrencilerinden Hilalnur Turan, Esra Soytürk, Sibel Keser, Gülfer Özer ve Abdullah Şener katıldı.
Hilalnur Özturan’ın seslendirdiği şarkılara, bilgievi öğrencisi Gülfer Özer de gitarıyla eşlik etti. Abdullah Şener’in kısa ney taksimlerinin ardından, Esra Soytürk seçtiği hikâyeleri, Sibel Keser ise Arif Nihat Asya’nın “Dua”, Dursun Ali Erzincanlı’nın da “40 yaşındasın” şiirlerini seslendirdi. Radyoda bilgievlerini ikinci evleri gibi gördüklerini dile getiren öğrenciler, hocalarına selam söylemeyi de unutmadılar. Radyoyu gezerek yayıncılıkla ilgili bilgiler de edinen öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Bir yılda 2 bin 500 öğrenciye ulaştı
Başakşehir Belediyesi’nin örnek alınan projelerinden olan Cemil Meriç Bilgievi’nde kayıtlı 2 bin 500 üyesi bulunuyor. Henüz bir yaşındaki merkezde, 8-14 yaş grubu öğrenciler, yeteneklerini keşfedip, geliştiriyorlar. Bilgievinde, bağlama, ney, gitar, keman, piyano gibi müzik derslerinin yanında, tiyatro, resim, ebru gibi sanat dersleri de yoğun ilgi görüyor.

Öğrenciler, satranç, izcilik, iyilik, okuma kulüplerinin yanı sıra, bilgisayar sınıfında ödevlerini araştırarak, öğretmenleri gözetiminde oyunlar da oynayabiliyorlar. Diksiyon derslerinde güzel ve etkili konuşmayı öğrenen öğrenciler, gerçekleştirilen gezilerde müzeleri gezebiliyor, genel kültürlerini geliştiriyorlar. Zengin kütüphanesi haftanın yedi günü öğrencilere açık olan bilgievinde, tüm ders ve etkinlikler ücretsiz olarak veriliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34