banner25

Bu yol ile mesafeler kısalacak

Başakşehir’de vatandaşların mahalle ve beldeler arasında rahat ve kolay bir yolculuk yaşaması için gerçekleştirilen projelere bir yenisi daha eklendi. Güvercintepe Kayabaşı KİPTAŞ ve Kayabaşı Köyü arasındaki yaya yolları birbirine bağlanıyor.

Bu yol ile mesafeler kısalacak
Bu Yol Keyif Verecek
Güvercintepe Yeşilyurt caddesinden, KİPTAŞ konutlarına, oradan da Kayabaşı köyüne kadar yayalar için yolun tek tarafına kaldırım çalışmaları başlatıldı. Bu yolda yayaların herhangi bir tehlike içinde olmadan ulaşımlarını sağlamaları için yapılan kaldırımın genişliği 2 metre olacak. Bağlantı yolu ile Kayabaşı KİPTAŞ ve Kayabaşı Köyü arasında direk ulaşım sağlanacak. Böylece beldelerin birbirleriyle olan ulaşımı dolaylı şekillerde sağlanmaktan kurtulacak.

Vatandaş Talep Etti
Kayabaşı Kiptaş, ve Kayabaşı Köyü'ndeki vatandaşların talepleri doğrultusunda projelendirilen çalışmanın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi UTK (Ulaşım Trafik Kurulu) tarafından da onaylanması ile yapım aşamasına geçildi.
Kayabaşı İstiklal Caddesi üzerinden, Kayaşehir 2. bölge İETT son durakları arasında yapılmaya başlanan 600 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde çift şeritli kaldırım ile bağlantı yolunun yapım çalışması başlatıldı.

Başakşehir Resmi Kurumlarına Ulaşmak daha kolay
Yolun tamamlanması ile trafiğin sıkışık olduğu yolların ferahlaması sağlanacağı kadar aynı zamanda mesafeler de kısalacak. Yürüme mesafesinde birbirlerine bağlanan yollar sayesinde; Kayabaşı Köyü, Kayabaşı KİPTAŞ konutları sakinleri, Kayaşehir üzerinden Başakşehir mahallelerine ve TEM yoluna; kısacası ana yollara da kolaylıkla ulaşabilecekler. Böylece sevdiklerine ve Başakşehir ilçesi kurumlarına ulaşımları daha rahat olacak.Çalışmalar tahmini olarak Kasım ayı ortası son bulması beklenmektedir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35