banner29

BKSM’de Kimsesiz Çocuklar İçin Yardım Sergisi

Zerart Sanat Atölyesi’nin 12-24 Aralık tarihleri arasında kimsesiz çocuklar yararına düzenleyeceği sergiye Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi bünyesinde Başakşehir belediyesi ev sahipliği yapacak.

BKSM’de Kimsesiz Çocuklar İçin Yardım Sergisi
Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ile Zerart Sanat Atölyesi sahibi Zerrin Ayrıkaya ve öğrencilerinin, kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklara yardım amacıyla açacakları resim sergisi, 12-22 Aralık tarihleri arasında Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Serginin geliri ihtiyaç sahibi çocuklara gidecek

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nden mezun olan Ressam Zerrin Ayrıkaya, atölyede eğitim verdikten bir süre sonra öğrencileri ile birlikte yaptıkları resimleri sergilemeye karar vermiş.

Sergiden kazandıklarını da kimsesiz çocuklar yararına bağışlamak için yola çıkan Zerart Sanat Atölyesi öğrencileri, bunu gelenek haline getirerek, her sene bir önceki dönemin resimlerini sergiliyorlar. Elde edilecek geliri, ihtiyacı olan başka dernek, vakıf ve şahıslara da iletiyorlar. Bu yılki sergilerin geliri Bolluca çocuk köyündeki kimsesiz çocuklara gidecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35