banner32

BKSM’de Kimsesiz Çocuklar İçin Yardım Sergisi

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, Zerart Sanat Atölyesi’nin 12-22 Aralık tarihleri arasında kimsesiz çocuklar yararına düzenlediği sergisine ev sahipliği yapacak.

BKSM’de Kimsesiz Çocuklar İçin Yardım Sergisi
Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ile Zerrin Ayrıkaya ve öğrencilerinin, kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklara yardım amacıyla açacakları resim sergisi, 12-22 Aralık tarihleri arasında Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Başakşehir Belediyesi’ne Teşekkür

Bildiklerini başkalarına aktarmak için 1995'de Bahçeşehir'de bir atölye açan Ayrıkaya, BKSM’de gerçekleşecek sergiyle ilgili bilgi verdi. “2010 yılındaki sergimiz daha küçük çapta bir yardım sergisiydi ama bu sene Başakşehir Belediyesi’ne müracaat ettik ve bize çok yardımları oldu’’ diye konuşan Ayrıkaya ‘’Sergimiz için Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’ni kullanımımıza açtılar. Bize yardımcı olan tüm belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz. Sergimizle, BKSM aynı zamanda bir sergi alanı haline de gelecek. Sergi salonu Bahçeşehir için çok gerekliydi” dedi.

“Yaptığımız resimler bir işe yaramalıydı”

1995 yılından, 2012 yılına kadar öğrenci yetiştirdiğini belirten Ayrıkaya, “Atölyemi kurdum ama yaptığımız çalışmalar bir işe yaramalı ve faydamız olmalıydı. Atölyemizde 10 kişi çalışıyoruz. Çalışmalarımızın yerini bulması için kendimize hedef koyduk. İki yıl içerisinde sergi açabilecek seviyede resimler ortaya çıkarıyoruz. Sergimiz kimsesiz çocuklar yararına oluyor” şeklinde konuştu.

Serginin geliri ihtiyaç sahibi çocuklara gidecek

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nden mezun olan Ressam Zerrin Ayrıkaya, atölyede eğitim verdikten bir süre sonra öğrencileri ile birlikte yaptıkları resimleri sergilemeye karar vermiş.

Sergiden kazandıklarını da kimsesiz çocuklar yararına bağışlamak için yola çıkan Zerart Sanat Atölyesi öğrencileri, bunu gelenek haline getirerek, her sene bir önceki dönemin resimlerini sergiliyorlar. Elde edilecek geliri, ihtiyacı olan başka dernek, vakıf ve şahıslara da iletiyorlar. Bu yılki sergilerin geliri Bolluca çocuk köyündeki kimsesiz çocuklara gidecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34