banner29

Bilgievleri Engel Tanımıyor

Bilgievi öğrencileri Başakşehir Belediyesi’nin en büyük katılımcısı ve destekçisi olduğu ‘Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAF)’ı ziyaret etti.

Bilgievleri Engel Tanımıyor
İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda öğrenciler engellilerin hayatlarını kolaylaştıran yeni ürünleri inceledi, belediyenin standında engelli vatandaşlarla sohbet etti.

Bilgievleri türkülerle engellilere destek oldu

İyilik ve müzik Kulübü öğrencilerinden oluşan ziyaretçiler, Başakşehir Belediyesi’nin standında türküler, şarkılar söyleyerek engelli vatandaşlara destek oldu.

Standı ziyaret eden vatandaşlarla sohbet ederek yaşantıları hakkında bilgiler alan öğrenciler, fuardaki stantları da gezdi. Görme engelliler için geliştirilen teknolojilerin yer aldığı stantta incelemeler yapan Bilgievi öğrencileri, kabartma harflerin kullanımını hakkında da bilgi aldı.

Bilgievi öğrencileri, Dünya Engelliler Vakfı Başkanı sanatçı Metin Şentürk’le de tanışarak çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu yıl 5.si düzenlenen, Engelsiz Yaşam Fuarı’na Başakşehir Belediyesinin yanı sıra pek çok belediye, dernekler, eğitim kurumları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, engelli vatandaşlara sunulan ve hayatlarını kolaylaştıracak birbirinden değişik proje, hizmet ve ürünlerin sergileniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34