banner25

Bilgievleri Çanakkale için söyledi

Başakşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında beş bilgievinde şehitlerimiz için anma programı düzenledi. İlki Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen anma programları sırasıyla Şahintepe, Güvercintepe ve Cemilmeriç Bilgievi’ndeki programlarla devam etti.

Bilgievleri Çanakkale için söyledi
Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlen programda öğrenciler şehitlerimizin gösterdikleri kahramanlıkları tiyatro, müzik, şiir gibi gösterilerle sahneye taşıdı. Anma programlarında Çanakkale’de şehit düşen aziz kahramanlarımız için Kur’an- Kerim okundu, Bilgievi öğrencileri Çanakkele türkülerini hep birlikte söyledi, sinevizyon ve tiyatro gösterileri ile Çanakkale destanı perdeye taşındı.

Cevdet Kılıçlar Bİlgievinde Çanakkale Savaşı”na saçı kınalı olarak katılan “Kınalı Hasan”ın hayatının anlatıldığı tiyatro gösterisinde bilgievi öğrencilerinin gösterdikleri performans büyük alkış topladı.

Bilgievlerimizde Asımın Nesli yetişiyor
Bilgievi öğrencilerin dedelerinin aziz mirasına gösterdikleri saygı karşısında duygulanan Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş “Öğrencilerimiz bizim kalbimizde yaşattığımız duygulara tercüman oldular. Tüm öğrencilerimizi gösterdikleri içtenlikten dolayı kutluyorum. Biz en güzel Çanakkale Şavaşı’nı en güzel şekilde anlatan Mehmet Akif Ersoy’un huzuruna beş bilgievimizden 250 öğrencimizle anma ziyareti düzenledik. Biz bugün şehitlerimizin hatırasına en güzel şekilde sahip çıkıyoruz. Bilgievlerimizde Asımın Nesli yetişiyor. çanakkale savaşında şehit düşen tüm kahramanlarımın ruhları şad olsun” dedi.

Çocuklarımızla Gurur Duyuyoruz
Şahintepe Bilgievinde düzenlenen anma programı bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.. Öğrenciler ödüllerini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal adına, Başakşehir Belediyesi Kültür Müdürü Basri Akdemir’in elinden aldı. Akdemir” Tüm bilgievlerimizde Çanakkale programları yapılıyor. Bizler bu programlarda çocuklarımızın gösterdikleri, sergiledikleri etkinlikleri gördükçe onlarla gurur duyuyoruz. Bu günü bize yaşattıkları için hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcı Haluk Dikbaş’ın da katıldığı Güvercintepe Bilgievi’nde düzenlenen anma programında cennete uğurladığımız 253. Bin şehidimiz için koro eşliğinde Çanakkale türküleri seslendirildi.

Cemil Meriç Bilgievi’nde düzenlenen programda ise, Bilgievleri İzcilik Kulübü öğrencilerinin “Dedeciğim Ben Geldim” gösterisi büyük ilgi gördü.Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen program Başakşehir Mehmet Zahit Kotku Camii İmamı Kadir Korkmaz’ın şehitlerimiz için okuduğu duasıyla sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35