banner25

Bilgievi Öğrencilerinden ‘İyilik Kulübü’ Projesi

Bilgievi öğrencileri için bir “GÜL”ümseme yeter

Bilgievi Öğrencilerinden ‘İyilik Kulübü’ Projesi
Başakşehir Belediyesi bilgievi öğrencileri, hasta ve yakınlarına yönelik, ‘İyilik Kulübü’ adlı yeni bir örnek proje başlattı.
Proje kapsamında Bilgievi öğrencileri, Başakşehir ve diğer ilçelerdeki hastaneleri ziyaret ederek, hasta ve yakınlarına destek olacak. Öğrencilerin ilk ziyaret durağı Başakşehir Devlet Hastanesi oldu.

Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Mahmut Tokaç’ı odasında ziyaret eden öğrenciler, merak ettikleri sorulara cevap buldular. Çocuklarla tecrübelerini paylaşan ve hastalıklar hakkında çeşitli bilgi verip, tavsiyelerde bulunan Başhekim Mahmut, ‘’Türkiye’de bir sorunumuz var. Maalesef yeterince doktorumuz yok. Bu yüzden de doktorlarımız biraz yoruluyor. Ama bir hastayı tedavi ettikten sonra onların ‘Allah razı olsun’ demesiyle bütün yorgunluğumuz yok oluyor. İşte bu nedenle sizlerin de büyüyüp doktor olmasını ve doktor sayısını artırmanızı bekliyoruz’’ dedi.

Vücut direncimize dikkat etmeliyiz
Hastalıklarla ilgili bilgi de veren Başhekim Tokaç, ‘’Hastalıklar vücut direnciniz düştüğü zaman ortaya çıkar. Yemek yememize, uyumamıza, dinlenmemize ve temizliğimize dikkat etmediğimiz zaman vücut direncimiz düşer. Hasta oluruz. Hiç bir öğünü atlamadan her çeşit yemeğin yenilmesi gerekmektedir. Tuvaletten sonra el temizliğinize çok dikkat edilmeli’’ diyerek çocukları uyardı.

Çocuklarımız bilinçleniyor
Daha sonra hastane odalarını tek tek ziyaret eden öğrenciler, insanları mutlu görmelerinin kendilerini çok sevindirdiğini söylediler. Öğrenciler, ziyaretlerinde yaşlılara karşı saygı duymayı, hastalara karşı nasıl davranılması gerektiğini ve hasta haklarını öğrendiler. Bilgievi öğrencileri, hastalara, refakatçilere ve hastane çalışanlarına tek tek gül dağıtmayı da ihmal etmediler. Bilgievi öğretmenleri, bundan sonra da önemli gün ve haftalarda bu tür ziyaretlerin yapılacağını bildirdiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34