banner25

Beklenen proje "Mavera Başakşehir" başlıyor

Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlığı döneminde temelini attığı Başakşehir 1. Etap konutları ile 2. Etap konutlarının ortasında konumlanan ve bölgede merakla beklenen Mavera Başakşehir projesi başlıyor.

Beklenen proje
Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 17 Mayıs 1995 tarihinde ilk temelini attığı Başakşehir 1. Etap konutları ile 2. Etap konutlarının ortasında, Başakşehir' in en değerli arazilerinden biri olan 25.000 m2 lik alan içerisinde konumlanan ve bölgede merakla beklenen MAVERA Başakşehir projesi başlıyor.

İlçeye adını veren ve ilçenin çekirdeği kabul edilen Başakşehir (Etaplar) bölgesinde yer alan Mavera Başakşehir konut projesi, Başakşehir Belediyesi ve Makro İnşaat A.Ş. ortaklığında yükseliyor.

Tüm odalarda yerden ısıtma ve merkezi elektrikli süpürge sisteminin olduğu konutlarda akıllı ev yönetim sistemi ile entegre su baskını, yangın hırsızlık gibi olaylarda anında bildirimde bulunan tam güvenlik paketi bulunacak.

Standartlar çok yüksek…

Dünyanın en iyi markaları ile eksiksiz bir şekilde donatılmış Mavera konutlarında her türlü detay düşünülmüş. İznik çinileri ile tasarlanmış Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma, merkezi elektrikli süpürge sistemi, akıllı ev yönetim sistemi ile entegre edilerek su baskını, gaz kaçağı, yangın ve hırsızlık olaylarında daire sahibine anında bildirimde bulunan tam güvenlik paketi, tüm pencerelerde otomatik panjur sistemi gibi yüksek standartlara sahip konutlarda, her katta iki daire ve iki asansör ile daha müstakil bir yaşam planlanmış. Ayrıca tüm daireler için ikişer adet kapalı otopark ve misafir otoparkları sunulmuş.

Akıllı dairelerle evden çıkmadan hizmet

Türkiyenin ilk Living lab projesini uygulayan Başakşehir Belediyesi’nin gelir ortaklığı olduğu projede, "Living-Lab" ICT (Bilgi İletişim Teknolojileri) sistemi de daire sahiplerinin kullanımına hazır halde teslim edilecek. Bu sayede daire sahiplerine, daire teslimatında yazılımlarıyla birlikte hazır halde teslim edilecek olan Android tabletler ile evden market siparişi verebilecek, aile hekimi ile görüşülebilecek, belediyenin halk toplantılarına katılabilecek ve bunun gibi bir çok teknolojik hizmet imkanlarına kavuşma şansı elde edilecek.

6 şelale, geniş göletler ve bir çok aktivite

Mavera Başakşehir’in peyzajında 6 adet şelale yer alıyor. Her dairenin manzarasına hakim olduğu geniş orta alan, göletler, kumsallar ve palmiyelerle adeta bir vahayı andırıyor. Ayrıca projede açık hava sineması, Wi-Fi park, meyve bahçeleri, okuma köşesi, çocuk eğlence ve macera parkı, gençler sokağı, kaykay pisti, tırmanma duvarı, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve daha birçok aktivite alanı yer alıyor.

İki kapalı havuz ve ikişer adet SPA, hamam ve fitness salonlarının bulunduğu sosyal tesiste ayrıca site sakinlerine özel, göl cafe-restorant, çok amaçlı salon, site mescidi ve toplantı, taziye kabul ve sohbet salonları bulunmakta. Projede çocuklar için kreş ile gençler için oyun ve eğlence alanları da unutulmamış. Mavera Başakşehir’in çevre güvenliği gece görüşlü kameralarla desteklenen ve siteye giriş-çıkışları tek noktadan 7/24 kontrol eden özel güvenlik ekiplerince sağlanıyor.

Mavera projesinde açık hava sineması, Wi-Fi park, meyve bahçeleri, çocuk eğlence ve macera parkı, gençler sokağı, kaykay pisti, tırmanma duvarı, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve daha birçok aktivite alanı yer alıyor.

Ön satışlar başlıyor

270 konut ve 70 adet Ticari ünitenin yer aldığı projede 3+1 den 8+2 ye kadar çok farklı daire seçenekleri bulunuyor. Aralık ayında ön satışına başlanacak olan Mavera Başakşehir projesinde ön satış birim fiyatları 2.400 TL/m² ile 2.600 TL/m² aralığında belirlenmiş.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35