banner29

Başkan Uysal Hemşehrilerini ağırladı

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 1912 yılında “Alaiye Taburunda” şehit düşen 7’si subay 157 asker için Çatalca Kaymakamlığınca düzenlenen törene katılmak için Alanya’dan gelen hemşehrilerini ağırladı.

Başkan Uysal Hemşehrilerini ağırladı
1912 yılı Balkan savaşları sırasında Çatalca’ya bağlı Dağyenice Köyünde şehit düşen “Alaiye Taburu” 100. yılında Çatalca Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Tören kapsamıında Alaiye Şehitliğini ziyaret eden Alanyalılar daha sonra Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde Başakşehir’de bir araya geldi.

Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir ve Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu öncülüğünde dört otobüs ve 180 kişilik bir heyetle İlyas Usta’da verilen yemeğe katılan Alanyalılar Başkan Uysal’a nazik ev sahipli için teşekkürlerini ilettiler.

Alanya’nın sevilen kanaat önderlerinden emekli öğretmen Haşim Yetkin Alanyalılar adına yaptığı teşekkür konuşmasında”Ben hayatımda bir çok geziye katıldım ama bu günkü kadar çoşkulu bir kalabalığı görmedim. Bu gün Çatalca’da şehitlerin hatırası önünde duygulandık, gururlandık ve şimdi de değerli başkanımız ve aynı zamanda hemşehrimiz Başkan Mevlüt Uysal’ın davetiyle çok sevindik. Bizi bu güzel akşam yemeğinde bir araya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Alaiye taburunun sadece Alanya için değil aynı zamanda bütün Türkiye için önemli olduğunu ve hem Alaiye Şehitliğine hem de Başakşehir’e gelme nezaketinde bulunan hemşehrilerine teşekkürlerini ileten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ”Hemşehrilerimiz ilçemize geldikleri için çok sevinçliyim.

İlk olarak 1957 yılında yapılan ama o zamandan bu zamana bir hayli yıpranan şehitlik, içinde bizimde bulunduğumuz, destek verdiğimiz Alanyalılar tarafından 1995 yılında yeniden restore edildi. Ve bunda bizimde bir hayli emeğimiz geçti. Ben, her yıl çocuklarımla birlikte Alaiye şehitliğini ziyarete giderim. Hemşehrilerimizin çocuklarıyla bir araya gelip şehitliği ziyaret etmeleri bizim için çok önemli. Çatalca bizim komşu ilçemiz. Hemşehrilerimiz buraya kadar gelmişken bizde onları davet edelim dedik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar geldiler kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Alanya gelen 180 kişilik misafir gurubu yemeğin ardından Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezinde düzenlen Metin Şentürk Konserine katılarak keyifli bir gece geçirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35