banner32

Başakşehirli sporculardan Tekvando’da büyük başarı

Başakşehirli sporcular Tekvando’da Dünya çapında başarılara imza atıyor.

Başakşehirli sporculardan Tekvando’da büyük başarı
Altınşehir’de spor merkezinde çalışmalarını sürdüren Tekvandocular Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret ederek spora verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür etti.

‘Ücretsiz spor parklarımızla sporcunun yanındayız’

Tekvandocuları makamında kabul eden Başkan Uysal, Antalya’da düzenlenen Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda 73 kg.da şampiyon olan Ebru Yümlü, 78 kg.da Turkhis Open’da üçüncü olan ve Emre Gül Anadolu yıldızlar ligde 51 kg.da şampiyon olan Eda Yümlü’yü başarılarından dolayı tebrik etti. Spora ve sporcuya desteklerinin sürdüğünü belirten, Başkan Uysal, her mahalleye taşıdığımız ücretsiz spor parklarımızla ilçemizde dünya çapında başarılara imza atan sporcular yetiştireceğiz, mesajını verdi.

Milli tekvandocular, genç yaşlarına rağmen dünya çapında yarışmalarda dereceler almayı başardı. Azim ve disiplinli çalışmaları ile genç sporculara örnek olan Ebru Yümlü, Emre Gül, Eda Yümlü Altınşehir Mahallesi’nde faaliyet gösteren ‘Mehmet Yümlü Spor Merkezi’nde çalışmalarını Antrenör Mehmet Yümlü koordinatörlüğünde sürdürüyor. Altınşehir’de 40 Tekvando öğrencisi ile çalıştıklarını belirten Antrenör Yümlü, “Acemi ve maç gruplarımızın çalışma saatleri değişiyor. Müsabakalara hazırlanan öğrencilerimizin çalışma saatleri haftanın dört günü ile 7 günü arasında değişebiliyor. 14 Ocak’ta Antalya’da maçımız, Şubat ayında ise Avrupa Kulüpler Şampiyonası için hazırlanıyoruz.”dedi.

‘Hedefim Olimpiyat Şampiyonluğu’

Ebru Yümlü: “18 yaşımdayım, 12 senedir de bu sporla uğraşıyorum. En son Avrupa Kulüpleri Şampiyonası’nda birinci oldum Türkiye’de üçüncü oldum ondan önce 2011’de Avrupa Şampiyonu oldum yıldızlar da açık turnuvada da birinci oldum. Alanya’da büyükler şampiyonası var oraya gidiceğiz. 2016 olimpiyatları dünya sıralamasın da yükselmem gerekiyor şuan 52. Sıradayım, 51. sırada iki rakibim var onları geçmeyi düşünüyorum. İki rakibimi de geçersem ben direk olimpiyatlara katılıyorum.”

Emre Gül: “16 yaşımdayım. 10 senedir tekvando yapıyorum. Sporla olumsuz alışkanlıklardan uzak kaldım. 2011 Balkan şampiyonu oldum. Türkiye şampiyonu oldum, balkan şampiyonu olduğum zaman yıldızdım bu sene İsveç’te 3. oldum. Dünya şampiyonu sonra Allah (c.c) izin verirse olimpiyat şampiyonu olmaya çalışacağım.”

Eda Yümlü: “4 yıldır tekvando sporuyla ilgileniyorum. Günde 2-2,5 saat çalışıyorum. Şuan kırmızı-siyah kuşaktayım. Tekirdağ’a gitmiştim orada birinci oldum. Türkiye üçüncüsü oldum Marmaris’te. Hedefim Dünya Şampiyonu olmak.

‘Tekvando, çocuğumun okul derslerine yardımcı oluyor’

Nail Altınok (Veli) : “Oğlum, 1,5 senedir tekvandoya devam ediyor. Aileler sporu eğitime engel olarak görse de aksine destek sağlıyor. Bu sayede sokaklardan, kötü alışkanlıklardan uzak kalıyorlar. Spor disiplinini öğreniyorlar.”

Sibel Özdemir (Veli) : “Kızım 2 senedir tekvando sporuyla ilgileniyor. Kızım çok hiperaktifti. Esnek bir vücudu var, bu esnekliğinin kaybolmasını istemediğim için bu spora yönlendirdim. Bu spor eğitim hayatına da olumlu kakılar sağladı.” 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34