banner32

Başakşehir'in En Erken Satılan İşyerleri Vadiyaka Cadde Dükkanları Oldu

Fuzul Group’un Başakşehir’de yaptığı Vadiyaka projesinin altındaki Cadde dükkanları yapılan açık artırma ihale usulü ile 3 saatte sahiplerini buldu.

Başakşehir'in En Erken Satılan İşyerleri Vadiyaka Cadde Dükkanları Oldu
Gazetemizi arayan bir çok alıcı satın almaya gittik bitmişti ne yapalım diye sordu

İhale bitip cadde dükkanları sahiplerini bulunca  gazetelerimizde ilanı yayınlanan Vadiyaka Cadde Dükkanları için bir çok alıcı gazetelerinizde ilan var ama ihale saati olan 14 yerine saat 16.30 da gittik bütün dükkanlar satılmıştı ne yapabiliriz sorusunu sordular.  
 

Başakşehir Times Haber Merkezi 

Alıcılar çok biliçliydi

İhaleye girenlerin kendi aralarında yaptıkları konuşmalara şahit olduk. İhale ile açık arttırma ile satılan işyerlerini alacak olan kişilerin ellerindeki notlara baktığımız zaman işyerini cephesi,otobüs durağına yakınlığı ve, ihalede verecekleri en son fiyatı gösteren notların  olduğunu gördük.

Fuzul  Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyüp Akbal ilgi çok büyüktü dedi

Projenin inşa edildiği yerin yanı başında kurulan ve teknoloji ile donatılan çadırda yapılan açık artırma ihalesinde alıcılar birbirleri ile kıyasıya rekabete girdiler.

505 bin TL den Başlayan bir işyeri hızlı bir artış ile 960 bin TL ye kadar alıcı buldu. Daha büyük  ve şerefiye değeri yüksek yerlerin 3 milyona kadar alıcı bulduğu gözlendi. VadiYaka Projesinin üstlenicisi Fuzul Group'un yönetim kurulu başkan vekili Eyüp Akbal gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi ”Group olarak ürettiğimiz konutlar ve işyerleri ciddi değerlerde pirim yapıyor. Yaptığımız hesaplamalara göre bu projemizde alıcısına ciddi bir pirim yaptıracak. Akbal ihaleye katılımın yüksek olmasından dolayı  da çok mutlu olduklarını ifade ederek kendilerine güven duyan bütün alıcıları teşekkür etti.

Eskidji ‘nin sahibi  Dikran Masis bu işyerleri çok uygun alan kazanır dedi                                                                                                                     

2.400’e yakın müzayede yaptığını ifade eden tecrübeli satıcı Dikran Masis bir tarafta ihale yaparken diğer yandan da alıcıları coşturmak için yaptığı konuşmaları ile çok ilginç  bilgiler verdi.  Masis bir projenin satışını üstlenmeden önce  bölge ve proje ile ilgili uzman ekiplerince araştırma yaptıklarını,alıcısına pirim yaptıracak yerlerin satışını üstlendiklerini ifade ederek Fuzul Group gerçekten satış yapılabilecek bir fiyat belirlemişti. Biz de bu projenin satışında yer aldık dedi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35