banner32

Başakşehir'deki trafik kazası

Başakşehir Kayaşehir'de sık sık trafik kazalarının meydana geldiği öne sürülen virajın düzeltilmesi amacıyla protesto gösterisi düzenlendi.

Başakşehir'deki trafik kazası
  Kayaşehir'in girişinde bulunan ve en son 5 gün önce gerçekleşen kazada bir çocuğun öldüğü virajda toplanan mahalle sakinleri, trafik kazasında ölen Hazar Kağan Aksu'nun fotoğrafını da taşıyarak, ''Bunun hesabını kim verecek-'' yazılı pankart açtı. 
     Burada grup adına açıklama yapan İstanbul Kayaşehir Kentleşme, Sosyal ve Kültürel Dayanışma, Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Tahsin Batur, semtin girişinde bulunan keskin ve eğim problemi olan viraj yüzünden birçok kazaya tanık olduklarını belirterek, ''Boş araziye yapılan bu yolun dik yokuşun ardından, neden bu kadar keskin bir viraj yapıldığına anlam veremiyoruz'' dedi. 
     Yolun başındaki hız sınırı tabelasının sürücülerin dikkatinden kaçtığını vurgulayan Batur, ''Yokuş aşağı hızlanan bu araçlar devrilmekte ya da karşı yola geçmektedir. Dernek olarak birkaç ay önce burada devrilen bir kamyondan sonra ilgili makamlara atfen 'Önlem alınmazsa bu yol çok can yakacak' demiştik. Ancak bugüne kadar herhangi bir önlem alınmamıştır'' diye konuştu. 
     Batur, geçen hafta meydana gelen kazada 5 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiğini ve aynı kazada 18 kişinin yaralandığını hatırlatarak, ''Her ne kadar bu elim kazadan sonra uyarıcı trafik işaretleri çoğaltıldıysa da bizler biliyoruz ki bu da yeterli olmayacaktır. Bizler yetkililerimizden başka kaza yaşanmadan ölüm virajı diye adlandırdığımız aynı noktada onlarca kazanın yaşandığı bu virajda gerekli onarım ve düzenlemelerin acilen yapılmasını rica ediyoruz'' ifadelerini kullandı. 
     Geçen hafta gerçekleşen kazada oğlunu kaybeden Özkan İlyas Aksu da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazada, yolun yapısının bozuk olmasının yanı sıra eğitimsiz şoförlerin de büyük payı olduğunu belirterek, ''Katillere ehliyet verilmemesi lazım. Ben taksiciyim. Günde birçok kez bu yoldan geçiyorum. Tamamen yolu suçlayıp ta katili unutturamayız. Allah'ın bana verdiği ömrü bu çocuğumun hesabını sorana kadar harcayacağım'' diye konuştu. 
     Daha sonra vatandaşlar virajın bulunduğu yolu bir süre trafiğe kapattı. Grubun dağılmasının ardından yol tekrar trafiğe açıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35