banner32

Başakşehir'deki Okullarda Sağlık Taramaları Başladı

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından, halk sağlığı projesi kapsamında gerçekleştirilen ve devlet ilköğretim okullarında her yıl rutin olarak yapılan ‘Genel Sağlık Taramaları‘, Tepe İlköğretim Okulu’nda başladı.

Başakşehir'deki Okullarda Sağlık Taramaları Başladı
Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün bu yıl dördüncüsü yapılan sağlık taramalarında 8.000 öğrenci hedefleniyor. Çocukların sağlık sorunlarını önceden tespit ederek, teşhis ve tedavi konusunda gereken önlemleri almak ve hastalık tespit edilen öğrencilerin tedavilerini gerçekleştirmek için başlatılan sağlık taramaları, anaokulu ile ilkokul birinci sınıf öğrencilerini kapsıyor.

Minik Öğrencilere Sağlık Taraması

Kontrollerde, göz, diş ve genel muayeneler sonucunda öğrencilerin rahatsızlıkları tespit ediliyor ve geniş imkânlara sahip hastanelere gönderilerek, tedavileri yaptırılıyor. Öğrencilerin eğitim hayatlarını etkileyecek herhangi bir sağlık sorununu en aza indirmek için yapılan taramalar, büyük bir hassasiyetle uygulanıyor.
Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından doktor, hemşire ve görevlilerinden oluşan bir ekibin gerçekleştirdiği taramalarda, öğrenciler, kendilerine ait formları dolduruyor ve daha sonra muayeneleri yapılarak kayıtları tutuluyor.

Başakşehir Belediyesi, çocukların en iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için uygulamaya büyük önem veriyor. Taramalarda ağız ve diş sağlığının önemi de vurgulanırken, çocuklara teşvik amaçlı diş fırçası ve macunu da hediye ediliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35