banner25

Başakşehir’deki Okullarda Büyük Hazırlık…

Başakşehir Belediyesi, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı öncesinde, ilçe sınırları içerisindeki devlet okullarında, sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı geçirilmesi amacıyla periyodik ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulaması başlattı.

Başakşehir’deki Okullarda Büyük Hazırlık…

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar, 4-5  Eylül tarihleri arasından tamamlanacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, belediyenin öncelikli hizmet merkezini, çocuklar ve onların sağlıklı şartlarda hayatlarını sürdürmesinin oluşturduğunu belirterek, hiçbir ayırım gözetmeden ilçe genelindeki tüm devlet okullarının ilaçlandığını ve okulların sağlık açısından da hazır hale getirildiğini sözlerine ekledi.

Okulların içi ve dışı dezenfekte ediliyor

Ülke genelinde ilköğretim okullarının ilk sınıflarının 10 Eylül 2012 Pazartesi günü açılacak olmasının dikkate alınarak programlanan ilaçlama çalışması, ilçe genelindeki tüm devlet okullarını kapsıyor.
Sağlık işleri Müdürlüğü’ne bağlı dört ekiple yürütülen çalışmalara dahil edilen okullar haşerelere karşı ilaçlanırken, eğitim kurumunun dezenfeksiyonu da sağlanmış oluyor. Öncelikle okul bahçesinde başlayan ilaçlama daha sonra okul içinde devam ediyor. Okulların koridor ve dersliklerinde de yürütülen ilaçlama ile eğitim döneminde oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş oluyor.

Başakşehir Belediyesi’nin her yıl periyodik olarak yaptığı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmasının bu yıl 3’üncüsü gerçekleştiriliyor. Sene boyunca 4 ya da gerekli görülürse 5 defa yapılacak ilaçlama çalışmalarının bir sonraki tekrarı sömestr tatilinde yapılacak.
 
 

 
   
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34