banner25

Başakşehir “Sağlıklı Yaşam” için yürüyor

“Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” programı kapsamında Başakşehirliler sağlıklı yaşama yürüyor.

Başakşehir “Sağlıklı Yaşam” için yürüyor
Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen proje ile gerçekleştirilen yürüyüşler, obeziteye karşı savaş açıyor. Sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimlerini karşılamayı hedefleyen projenin Başakşehir ayağı, Sular Vadisi’nde başladı.

Başakşehir’de birçok kurum ve kuruluşla işbirliğinde ilerleyen etkinlik Başakşehir’de yaşayan herkesi spor yapmaya teşvik ediyor. Her cumartesi Sular Vadisi’nde başlayan yürüyüşlerde, bilgilendirici broşürlerin yanı sıra sağlıklı yaşama yöneltici küçük hediyelerde veriliyor.

30 dakika egzersizle sağlıklı yaşam

Bireye doğru beslenme alışkanlığı kazandırma ve bu alışkanlığı ömür boyu sürdürebilmeyi hedefleyen projede, fiziksel aktivitenin yağ yakmada büyük bir etken olduğu, diyet yapılırken kaybedilen kas oranlarının günde 30 dakikalık bir yürüyüşle bile giderilebileceğinin önemi anlatılıyor.

Başakşehir Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ayça Soylu projeyle ilgili düşüncelerini paylaştı; “Türkiye halk sağlığı kuruluşu her hafta obezite ve sağlıklı yaşam adı altında her ilçede yürüyüş düzenliyor. Bu kapsamda bizde Başakşehir’de Sular Vadisi'ni seçtik. Amacımız herkesin sağlıklı yaşaması, doğru beslenmesi ve egzersizlerin hayatımızda yer almasını sağlamak. Farkındalığı arttırmak için de halkımızı davet ederek birlikte yürüyoruz” dedi.

Bir yıl boyunca devam edecek yürüyüş etkinliği her cumartesi saat 09.00'da Başakşehir Sular Vadisi Salon Venedik’in önünden başlayarak sürecek. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34