banner32

Başakşehir, Ramazan etkinlikleri başladı

Başakşehir Belediyesi, sokak iftarları, ramazan sohbetleri, Kur’an tilavetleri ve çeşitli kültürel etkinlikleri ile Başakşehir Belediyesi Ramazan programları başladı.

Başakşehir, Ramazan etkinlikleri başladı
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ramazan’ın ilk günü Sular Vadisi etkinlik alanında vatandaşlarla bir araya geldi. Etkinlik alanını dolaşan Başkan Uysal, stantları da dolaşarak esnaf ve vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.

Başakşehirlilerin huzurlu bir ramazan geçirmelerini sağlayacak olan programlar için Başakşehir Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet bölgesinde özel alanlar oluşturuldu. Başakşehir’de Ramazan ayı her geçen yıl daha büyük bir coşku ile kutlanıyor. Başakşehir Belediyesi, hazırladığı Cami ve Sokak İftarı Programı ile rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın duygu yüklü atmosferini ilçenin dört bir yanında coşkuyla yaşatacak programlarına başladı.

Geleneksel hale gelen “Ramazan Programları” kapsamında bu yıl 37 camide teravih namazı öncesi birbirinden değerli hafız ve hocaların katılımıyla 51 adet sohbet ve Kur'an tilaveti programı gerçekleştirilecek.

Dünyaca ünlü hafızlar Başakşehir’de gönüllere seslenecek

Dünyaca ünlü Mısırlı Hafız Şeyh Mahmud Tuti, 25 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek olan büyük Sular Vadisi İftarında Kur'an tilavetinde bulunacak ve teravih namazı öncesi Hafız Mustafa Özyılmaz ile Tunahan Camii’nde Kur'an okuyacak. Yine Diyarbekir Ulu Camii İmamı Mehmet Emin Mülayim 2 gün boyunca Başakşehirlilerle sohbet edecek ve teravih namazını kıldıracak.

Iraklı Hafız Ömer Nassrat da çeşitli camilerde Kur’an okuyarak, Başakşehirlilerin gönüllerine seslenecek. Her cami programının sonunda sohbete katılan vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ve Lokum ikramı yapılacak.

8 ayrı mahallede sokak iftarı

Ramazan’a büyük bir titizlikle hazırlanan Başakşehir Belediyesi, ilçenin 8 ayrı mahallesinde vereceği sokak iftarlarında da binlerce kişiyi ağırlayacak. İftar sofralarında her kesimden insanı buluşturacak olan belediye, düşük gelirli vatandaşların evlerine sıcak yemek servisi yapacak. Sokak İftarlarının sunuculuğunu ise ünlü radyocu Selahaddin Kocaaslan yapacak.

Belediyenin iletişim kanalları etkinlik alanlarında

Başakşehir Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet bölgesinde hazırlanan etkinlik alanları ilçe sakinlerin iftardan sonra buluşma alanları olacak. Ramazan etkinlik alanlarında Başakşehir Belediyesi’nin İletişim ve Koordinasyon Merkezi (BİCOM), Bakmer, Bilgievleri ve Spor Parkları kurulan stantlarda ilçe sakinlerini çalışmaları hakkında bilgilendirecek.

Her iki bölgede kurulan alanlarda Ramazan’ın neşesi çocuklar içinde orun alanları ve çeşitli eğlenceli oyunlar yer alıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34