banner29

Başakşehir Living Lab Girişimcilik günü düzenledi

Başakşehir Belediyesi Living Lab, girişimciler, danışmanlar ve yatırımcıları düzenlediği ‘Girişimcilik Günü’nde bir araya getirdi. Etkinlikte girişimciler proje ve ürünlerini yatırımcı ve danışmanlara anlattı.

Başakşehir Living Lab Girişimcilik günü düzenledi
 Başakşehir Belediyesi Living Lab Merkezi’nde düzenlenen ‘Girişimcilik Günü’ne Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Başakşehir Living Lab CEO’su Ersin Pamuksüzer, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, girişimci, danışman ve yatırımcılar katıldı.


‘Girişimciler belediyeleri es geçmemeli’

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ömer Onur, ‘Girişimcilik Günü’ nün düzenleniş amacını şöyle açıkladı“Başakşehir Living Lab olarak ilk defa böyle bir etkinlik düzenliyoruz.  Amacımız girişimcilerin ve yatırımcıların birbirini tanıması, ilişki ağını genişletmek. Girişimcilerin yatırımcılarla ilişki kurmalarını sağlamak.”dedi.

 

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şahin, girişimcilerden belediyeler ile ortak çalışmalar yapmalarını istedi. Şahin, “Belediyemizin girişimcilik ruhunu anlatan bu çatı altında sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Girişimci arkadaşlarımız artık yerel yönetimleri de es geçmemeleri gerekiyor. Belediyelerinde artık girişimci bir ruha sahip olduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah verimli bir çalışma olur. ”dedi.


‘Başakşehir Belediyesi, Dünya’nın sayılı atılımcı belediyelerinden’

Başakşehir Living Lab’ın kuruluşundan bu güne kat ettiği yolu anlatarak sözlerine başlayan Başakşehir Living Lab CEO’su Ersin Pamuksüzer, “Dünya’da sayılı atılımcı belediyelerden birinin içerisindesiniz. Dünya’nın neresine giderseniz gidin bu kadar atılımcı bir belediye ile karşılamazsınız.  Bunun ilk meyvesini de almaya başladık. Örneğin 2015’de Dünya Living Lab’ler toplantısı Başakşehir Living Lab’de gerçekleşecek. Burasının seçilmesinin sebebi de bir sene içerisinde en fazla faaliyet gösteren, gelişme gösteren Living Lab olmasından dolayıdır. 300 den fazla Living Lab, Başakşehir’e gelecek.”

 

Dünya ekonomilerinin gelişimi ancak yeni girişimcilerle olabileceğini belirten Pamuksüzer, girişimcilerin karşılaştığı sorunları sıraladı, “Girişimcilerin geliştirdiği ürünleri deneyecekleri yer bulmaları çok zor. Bu ürünü hayata geçirecek yer bulmak çok önemli bu aşamada Başakşehir Living Lab devreye giriyor. Girişimci belediyenin de desteği ile ürününü gerçek ortamında deneyebiliyor. Merkezimize artık yurt dışından bile yatırımcılar başvuruyor, ürünlerimizi burada denemek istiyoruz, diyorlar.”


İkili görüşmeler yapıldı

 

Başakşehir Living Lab Girişimcilik Günü, protokol konuşmalarının ardından 15 girişimcinin projelerini, ürünlerini yatırımcılara sunması ile devam etti. Her bir girişimci geliştirdiği ürününü, hedeflerini ve ihtiyaçlarını beşer dakikalık sunumlarla anlattı, yatırımcı ve danışmanların sorularını yanıtladı.

 

Girişimci, yatırımcı, danışman ikili görüşmelerin de yapıldığı etkinlik öğle yemeği ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34