banner29

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KAÇAK YAPI İTİRAFI

Başakşehir 4. Etap 2. Kısımda bulunan Mado Cafe tarafından işletilen yapının, yeşil alana tecavüz edecek şekilde genişletilmesi vatandaşların tepkisiyle karşılaşmıştır. Ulaşan şikayetler üzerine Başakşehir ve İBB meclisinin CHP’li üyesi Sn.Serdar BAYRAKTAR tarafından iki önerge hazırlanarak konu Başakşehir Belediyesi ve İBB gündemine taşınmıştır.

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KAÇAK YAPI İTİRAFI
 
Başakşehir Belediyesi, yazılı soru önergesine verdiği cevapta , yapılan inşaatın ruhsatsız olduğunu ve yapı tatil tutanağı düzenlendiğini bildirmiştir. Başakşehir sakinlerinin sürekli kullandığı bir güzergahta, sular vadisi üzerinde bulunan bir işletmenin nasıl olup da yetkililerin dikkatini çekmeden kaçak inşaat yaptığı sorusu ise cevaplanmayı beklemektedir.

Yine Başakşehir 4. Ve 5. Etaplar arasında kalan 550.000.m2 yeşil alan üzerinde, Nargile Kafe olarak bilinen yerde, inşaat faaliyetleri gözlenmesi üzerine konu ilgili belediyelerin gündemine taşınmıştır. Verilen yazılı cevapta inşaat faaliyetinin KİPTAŞ tarafından ruhsatsız olarak yürütüldüğü belirtilmiştir. Böylece, bir İBB iştiraki olan KİPTAŞ tarafından kaçak inşaat yapıldığı Büyükşehir Belediyesi tarafından ikrar edilmiştir.

Kanun tarafından “kaçak yapılarla mücadele” görevi yüklenen belediyenin gözü önünde ve Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan bir kuruluş tarafından kaçak inşaat yapılmasını ilçe sakinleri tepki ve şaşkınlıkla karşılamaktadır.

İstanbul Times Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34