banner32

Başakşehir Belediyesi’nden 520 Bin Çiçek

Geçtiğimiz Haziran ayında 258 bin 300 adet çiçek diken Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Ekim ayından itibaren de 258 bin 310 adet hercai menekşe, çuha ve papatyayı, çiçek parterlerine dikmeye başladı.

Başakşehir Belediyesi’nden 520 Bin Çiçek
Başakşehir Park Bahçeler Müdürlüğü sonbahar ve kış aylarında da ilçeyi güzelleştirmek için yüz binlerce çiçek ekimine başladı.

Kış döneminde 258.310 adet çiçek dikilecek

Bu çerçevede, Başakşehir Belediyesi tarafından Ekim ayından itibaren 258 bin 310 adet hercai menekşe, çuha ve papatya, çiçek parterlerine dikilmeye başlandı. Başakşehir Belediyesi Park bahçeler Müdürlüğü, kış döneminde de bölge genelinde 100.000 adet lale soğanı, 20.000 adet nergis soğanı ve 20.000 adet sümbül soğanı çiçek parterlerine belirlenen program dahilinde dikecek.

Çiçekler, hem hoş kokuları hem de görüntüleriyle halkın büyük beğenisini kazanarak, ilçede bambaşka bir atmosfer yaşatıyor.

Bilindiği gibi Başakşehir Belediyesi tarafından, Haziran ayında 258 bin 300 adet begonya, ateş, kadife, yıldız, pervane, ipek ve camgüzeli gibi çiçeklerin dikimi yapıldı. 40 personelin görev aldığı çalışmalarda, öncelikle dikim yapılacak alana torf (organik toprak türü) serimi yapılarak çiçeklik alanlar dikime hazır hale getirildi. Mevsimlik çiçek dikiminde çiçeklerin belirlenen şekillere göre dikimleri yapıldıktan sonra can suyu verilerek dikim işlemi tamamlandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34