banner25

AKP Siyasi Parti Değil Bir Projedir

Başakşehir‚ CHP Genel Başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili Nihat Matkap’ı Konuk Etti

AKP Siyasi Parti Değil Bir Projedir
Özellikle Başakşehir’de bulunan Sivil Tolum kuruluşlarının davet edildiği toplantıda konuşan Matkap siyasi hayatım boyunca mümkün olduğunca hiçbir toplantıya geç kalmadım bu gün buraya gelmek için yıllardır yönettikleri bu şehirde trafik sorunun planlayıp çözememişler bu sebepten dolayı geç kaldım özür dilerim dedi.

CHP’de Moral Motivasyon

Yerel seçimlere giderken son 20 yılın en verimli dönemini geçirdiklerini söyleyen matkap‚ bundan önce ki seçimde istifa edenler vardı kongreler vardı. Şimdi ise sosyal demokratlar sosyalistler cumhuriyetçiler herkes tek yürek birleştik‚ dedi.

CHP tüzüğünü daha demokratik hale getirerek ilk defa çarşaf liste ile kimse kimseyi itmeden kakmadan tekbir adayın olduğu bir genel başkan seçtik. Hemen hemen her ilçede de aynı durum yaşandı.

AKP Bir Siyasi Parti Değil

Matkap‚ Ak Parti hakkında AKP Bir Siyasi Parti Değil bir projedir dedi. Bu projenin Ankara ‚ Sudi Arabistan ve ABD merkezli bir proje olduğunu belirti. Bu böyle olmasa bu kadar hukuksuzluğa rağmen bu kadar oy alamazdı dedi. Devletin tüm mülklerini satmak suretiyle oluşturdukları gelirleri halka sosyal yardım adı altında nakdi yardımlar yaparak bir sonraki seçimleri garanti altına alan bir çalışma sergilemektedir. AKP ilk geldiğinde bulunan Adalet partisi ve Anavatan partisinin artık tabelaları bile yok. AKP basını‚ yargıyı‚ işadamlarını kontrol altında tutmaya çalışıyor. CHP bir proje hazırlayıp sunsa basında 10. sayfada yer alıyor. Ama CHP içinde ayrıştırmaya yönelik ses çıksa hemen manşet oluyor.

Ama istedikleri kadar uğraşsınlar CHP’de daha çok akıllı insan var. Üye konusundaki artışta onların bu heveslerini kursaklarında bırakacak şekildedi.

AKP Çürümeye‚ Gemisi Su Almaya Başladı.

İlk olarak 2011 seçimlerinden önce terör örgütü ile Oslo’da görüşme yapmışlar ve seçimlerin rahat geçmesi için her türlü tavizi vermişler amaçları barış yapmak değil amaç seçim hesabı onlar bir gün bunların gün yüzüne çıkacağını hesaplayamadılar. Çıkarları için memleketi sattılar bu sebepten dolayı gemileri su aldı.

Uludere olayı bizlere güvenlik güçleri ve istihbarat arasında uyum olmadığını gösterdi‚ bunlar devleti yönetemiyor. İşe alımda liyakat yerine kim bana yakın mantığı ile hareket ettiklerinden gemi su aldı.

Bu konudaki yargılamada ucu mit müsteşarı ve Başbakana geleceğini anlayınca Meclisten özel kanun çıkartı bu da meclisin özgür olmadığını gösterdi.

Suriye politikasında Esad’a kardeşim dediği için Türkiye’den ve Suriye’den bir çok iş adamı karşılıklı ticarete başladı bu sebeple sınır illerimizde istihdam arttı. Ama yukarıdan emir gelince ben bunun işini 2-3 ayda bitiririm dedi bu sözü verdi. Buda onların çıkar ortaklığı oluşturduğunu gösterdi. Bu işten istediği gibi çıkamayınca bir çok vatandaşımızın ticaretide battı.

Uzun süre etnik‚ dinsel ve bölgesel destek aldılar artık o güç yanlarında yok.

4+4+4 aslında AKP’nin gerçek yüzünün ortaya çıkması için önemli bir adımdı.

19 mayısta başlayan Atatürk ve İlkelerini itibarsızlaştırma çalışmaları 29 Ekime dayandı ancak yaşananlar gösterdi ki tüm baskılara rağmen halk cumhuriyetine sahip çıktı.

Durduk yerde Başbakan Erdal Eren’in asılmasına ağlarken bu durum hoş karşılandı. Ama aynı Başbakan idama ihtiyacımız var dedi.

CHP hiçbir zaman inançlara karşı olmadı ama alet olmasına karşı oldu. Şimdi oraya camii buraya camii tartışmasına girmiş durumdadırlar. Kıyafet yönetmenliğini getirdiler sonuçlarını göreceğiz.

Bunların hepsi AKP’nin Kar ortaklığı şirketi olduğunu gösteriyor. İş bittimi ortaklık biter. Şimdi yanında olan ABD ve Sudi Arabistan yarın oy oranları düşünce ortaklık bitecek ve AKP'yi ortada bırakacaklar.

CHP Ne Yapıyor


Uludere olayı yaşandı biz oradaydık

Hidroelektrik santralleri için çalışmalar yürütüldü engellemek için biz oradaydık.

Çocuk ceza evlerindeki istismarlar oldu biz oradaydık.

Deniz Feneri davasında biz oradaydık.

Açlık grevlerinin son bulması için biz oradaydık

Son olarak Suriye’den tutsak gazeteci kardeşimizin getirilmesinde oradaydık.

Sizler Ne Yapmalısınız

Son 10 yılda 7 milyon göç almış bir şehirde yaşıyorsunuz. İlçenizde Yeni yerleşim alanları açılmış bunlara TOKİ ev satmış. İlçe örgütü olarak sizler sadece yönetim kurulunun çalışmasını beklerseniz olmaz örgüt üyesi 3000 ise tamamının çalışması gerekir. Adaylarımız genel merkezden tepeden inme olmayacak birlikte adım atacağız.
Dünyadan kopuk ideolojik yaklaşımları sayesinde turizm gelirlerimizde 2/3 inme var biz olsak en az ikiye katlarız.
İhracatın gelişmesi itibarlı ve istikrarlı bir dış politikaya bağlıdır. Küresel rekabet yapmak için ciddi projelerle gitmek lazım teknoloji ithal ederken neden ihraç eden ülke olmayalım.
Bunlar yargıyı eğitimi nasıl ele geçirebiliriz derdine düştükleri için bir şey yapamamaktadırlar.

Bunları doğru okursak bunları değiştirmemiz mümkündür.

Önümüzde yerel seçimden sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi var ve Başbakan tüm hesabını buna yönelik
yapmaktadır. İlk turda %51’le seçilmek istiyor. Tek derdi bu bu dert AKP’nin bitişini fitilleyecektir. Ben buradan söylüyorum o ilk turda seçilmeyecektir.

Soruları cevaplandıran matkap özellikle adaylar konusunda kesinlikle çok dikkat edeceklerini örgütlerin belirleyeceğini ihtilaflı yerlerde ise öne çıkan adaylar içinde anlaşma yapmış olduğumuz tarafsız araştırma şirketlerinden hizmet alınacağını belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35