banner29

CHP.li gençler coştu

CHP.Başakşehir ilçe gençlik kolları başkanı Recep Karakoç ve yönetimi Başak mahallesi Aygünler restoranta akşam yemeği eşliğinde muhteşem bir kaynaşma gecesi yaptılar...

CHP.li gençler coştu
Gençlerin kaynaşma gecesine Vekil akını

CHP'nin en renkli milletvekillerinden Ferit Mevlüt Aslanoğlu,Süleyman Çelebi,Ali Özgündüz ve Faik Tunay gençleri kaynaşma gecsinde yalnız bırakmadılar.Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinliğe katılan CHP.genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin'in süprizi  Özgür Karabat ve Recep Karakoç'u sevindirdi.

Başakşehir Times Haber Merkezi

21 Ocak 2012 Cumartesi günü Başakşehir Aygüller Restaurant’ta CHP Başakşehir Gençlik Kollarınca “Gençlik Eğlencesi” adıyla düzenlenen yemekli geceye gençlerden ve partililerden yoğun katılım oldu. Tam bir BÖLGE GENÇLİK BULUŞMASI gibi gerçekleşen geceye Silivri’den Sultangazi’ye kadar birçok ilçenin gençlik örgütü büyük katılım gösterdi.

İstanbul 3.Bölge Milletvekilleri Ali Özgündüz ,Faik Tunay ,Süleyman Çelebi ve Ferit Mevlüt Aslanoğlu geceye katılımlarıyla gençlerin yanında olduklarını bir kez daha göstermiş oldular.Sunuculuğunu Başakşehir Gençlik Kolu Yönetiminden Anıl Çeliker’in yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan ev sahibi Gençlik Kolu Başkanı Recep Karakoç konuşmasında şunlara değindi;

 “Hepimizin çok iyi bildiği gibi 10 yıllık AKP iktidarı Türkiye’de 90 yıldır yaratılmış tüm hak özgürlükleri yok sayan,kendinden olmayana yaşam hakkı tanımayan,faşizan bir  üslup ve davranışla Türkiye halklarına dayatma yapmaktadır.Bir çok genç arkadaşımız haklarını aradıkları,seslerini yükselttikleri için tutuklular.Bu arkadaşlarımız parasız eğitim istedikleri ,füze kalkanını protesto ettikleri için terör örgütü üyesi oldukları iddia ediyor ve suçlanıyorlar.Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler tüm tutuklu genç arkadaşlarımıza sahip çıkıyoruz.Onları yargılayanlar,geleceğimizi yargılayanlardır ! Ülkemizde her beş gençten biri işsizken, sınavların birçoğunda adaletsizlik söz konusuyken, yüzbinlerce gencimiz YGS ve KPSS de bizzat ÖSYM başkanı ve iktidar partisinin eliyle gelecekleriyle oynanmıştır.

Bu iktidar gençlerin emeğini çalmış,geleceklerine alçakca saldırmıştır.Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kendi zihniyetlerine tehlike gören iktidar bayramımızı ortadan kaldırmanın yolarını aramaya başlamıştır.İktidar sahipleri şunu çok iyi bilmeliler ki,CHP Gençliği buna asla müsaade etmeyecektir.CHP çatısı altındaki gençler yarınları için mücadele etmeye,gelecek nesiller için ışık olmaya söz vermiş,gönül vermişlerdir.Yarınlar bizimdir.”gençlik Kolu Başkanı Recep Karakoç konuşmasının ardından CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat’ı kürsüye davet etti.

Karabat “ Bugün CHP Başakşehir Gençlik Kollarının düzenlediği eğlencedeyiz onlar geçmişteki gençlerin mücadelesini bugüne taşımak ve yarını kurmak için buradalar‚ bu sebepten dolayı geçmişteki mücadeleci arkadaşları Deniz Gezmiş‚ Erdal Eren ve 19 Mayıs’ı bizlere aşılayan Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü anarak konuşmasına başladı.

19 Mayıs elimizden alınmak isteniyor 19 Mayıs bağımsızlık demektir‚ 19 Mayıs’la ilgili bize anlatılmak istenen farklı etnik ve kökenlerden bir ulus olma bilincidir. 19 Mayıs’ı elimizden almak isteyenler‚ biliniz ki bizim ulus olma bilincimizi, birlikte yaşam karakterimizi de elimizden almak istiyor. Bu yüzden buradan bir kere daha uyarıyorum sakın ola böylesine tehlikeli hallere girişmeyiniz karşınızda Cumhuriyet Halk Partisi bulursunuz.”dedi.

Katılımcı bölge milletvekilleri kısa selamlama konuşması yapmalarının ardından eğlenceler başladı.

Gençlerin katkıları ve emekleriyle gerçekleşen program da sanatçılar ve sunucular da gençlerden oluştu. Fulya Koç’un türkülerle başlattığı eğlence, sırasıyla CHP Başakşehir Gençlik Kolu Yöneticilerinden Mehmet Aydın’ın türküleriyle devam etti.Yetenek Sizsiniz yarışmacılarından Ferdi  Ünyılmaz’ın stand-Up gösterisi büyük beğeni aldı.

Özcan Burcalı  bağlamada Özgür Geçgil ile misafirlere yine türkü ziyafeti sundular.

Türküler eşliğinde halaylar çekilirken sürpriz yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin  katılımı salonu yeniden coşkuya boğdu.

Partililerin ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Gürsel Tekin konuşmasında gençlere kendisinin de gençlik kollarından geldiğini,hiçbir zaman yılmamalarını,gençlere ve kadınlara çok iş düştüğünü,gençler ve kadınlarla iktidar olunabileceğini vurguladı.Kongre sürecinde olduğumuz şu dönemde ilçe yönetimlerine % 50 oranda kadın kotası verilmesi gerektiğini söyledi.

 İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35