banner32

Başak pazar tutmadı

Müşteri potansiyeli sabit olduğu halde her gün yeni bir marketin açıldığı Başakşehir'de bir süre önce büyük paralar karşılığında satılan tahtalar sahiplerini ağlatacak gibi...

Başak pazar tutmadı
Başak pazarın haftada iki gün olması yanlış  

Başakşehir Times Gazetesi
olarak henüz  Başak Pazar açılmamışken pazarcılarla yaptığımız görüşmelerde müşteri potansiyeli sahip olan bir yerde haftada iki gün pazarın olması sağlılklı işlemez diyerek haber yapmıştık.

Başakşehir Times Haber Markezi

İş yapamayan pazarın canlanması adına SMS.mesjları ve bilboardlar ile bir çok mecrada reklam yapan pazarın işletisi olan BAŞAK PAZAR başta yanlışlar üzerine kurulan pazar'ın dirilmesi çok zor görünüyor.


İşte Başak Pazarın 7 Mart 2012 saat 20.03 de attığı SMS.  

Marketten ucuz !...

Gönenli Yöresel Celil Peynir        16.90  TL yerine   9.50 TL  /Kg.
Ziyade Balık Karadeniz Çuora     17.00  TL yerine 12.00 TL  /Kg.
Danet Kuşbaşı                            22.90  TL  yerine 20.50 TL /Kg.


Bir başka SMS de ise şunlar yazılı

Parfümcü Burhan'da marka parfümler 15 TL yerine   9 TL (D.Sokak No.1)
Çarıkçı Hüseyinde Muya bayan terlik   22 TL yerine 13 TL (D-31)
.....
.....

Böyle bir mantıkla pazar işleten bir belediye yönetiminden vizyon ve ilçe adına hamle yapacak çalışmalar beklemek mümkün değildir.

Burada daha işin başında iken belediye yöneticileri biz yaptık oldu mantığından ziyade ortak akıl ile hareket ederek Parşembe günü için tahta satın alanların bedelini iade ederek sadece Pazar günü pazarı açmalı ve o günde marketlerin halk günü yapmasını engellerse pazar belki iş yapar onun dışınca yüzlerce şubesi olup Tır bazında mevye sebze alan marketlerle rekabet şansı olmayan pazarcı esnafının iş yapması mümkn değildir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nüket acar
Nüket acar - 11 yıl Önce

burada ben belediyenin çalışmasını yetersiz buluyorum duyuruların yapılmadığını burada oturan bir vatandaş pazarda çalışan emekçi esnaf ve aynı zamanda tahta sahibi olarak biliyorum.. bir takım mantıkları eleştirirken sizin sunduğunuz perşembe alanların paraları iade edilsin mantığını çözemedim bu kadar da okurunuz var daha mantık kuralları içinde anlatırsanız.. bizler perşembe tahta sahipleri anlamış olacağızpazarımıza tüm yetkilileri basın çalışanlarını davet ediyoruz..

NOT. müşteri potansiyeli belli bu pazar 2 günü kaldırmaz.İstanbul da aynı yerde bir hafta içinde iki kere pazar yapılan çok yeryok bir iki örnek olacak tı vaz geçilidi.Biz sadece Başakşehir'i takip etmiyoruz.İstanbul Times Gazetesmi ile bütün istanbulu takip ediyoruz analdınız mı Nükhet hanım

halit topçu
halit topçu - 11 yıl Önce

Sayın Okurlar , Eski Pazar yerli yerinde dururken , o esnafa yeni pazarda yer göstermezsen , yeni Pazar yaparsan , yetmedi haftada 1 gün derken para tatlı gelip , 2 gün Pazar açarsan , ha yetmedi pazarcının ekmeği ile oynayıp altını da markete verirsen , EN ÖNEMLİSİ ; haksız yere site içinde ,konutların arasındaki YEŞİL ALANI GASP EDEREK( O beton yığınının dikildiği yeşil alan ilk planda biz site halkının sosyal konut almak için Kiptaş’a ödenen paralarla alınan araziden karayolu yapımı için ayrılıpta , yol projesi iptal olunca hakkımız olduğu şekilde İBB uhdesinde YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRÜLEN arazi .karmaşanın evlerimizin arasına planlıca sokulduğu yerdir) olacağı budur. Ama inanın onların pazarın işleyip işlememesi umurlarında değildir. Çünkü onlar alacakları parayı aldılar. Olan haksızlığa uğrayan site halkına ve şimdide güvenip para yatırmış Pazar tezgahı sahiplerine olmaktadır. Onlar binayı buraya haksız kondurdular ya .Pazar işlemezse işlemesin evirir çevirir , bu beton yığınından kendi kuruluşları başkaca nasıl para kazanır diye hesabını yapıyorlardır. Bir hatırlatma KİLER bölgesine yapılacak Bina için KOMŞU iNSİYATİFİ kurulmuş ? BİM karşısındaki yeşil alana villayı diktiler, etrafındaki blokların tepkisine kimse katılmadı / Yeşil alana PAZAR Yeri Betonunu diktiler ,karşısındaki parklardan yol geçirdiler onun etrafındaki mağdur olan bloklara kimse destek olmadı (ayrıca uzak bloklardan “Pazar gelsin iyi olur” diye laf ettiği bile duyuldu ) ÇOK GEÇ KALINMADI MI ?

nüket acar
nüket acar - 11 yıl Önce

biz okurlar sizlerin yorumlarınız ve eleştirilerinizi saygı ve ilgiyle takip ediyor isek sizlerinde aynı çerçevede yorum ve eleştirilerimize saygılı olmanız geekmezmi ..veya anladınızmı sevgili basın mensubu arkadaşım..

halit topçu
halit topçu - 11 yıl Önce

Sayın Başak Pazar Tahta sahibi, Eğer yazınızın muhatabı bir önceki yazım ise ; Ben bir yazar değilim .O yazımda okurlar diye hitap ettiğim bu köseyi okuyan Başakşehir halkı olan veya olmayan Başakşehirle ilgili şikayetleri takip edenlerdir. Ayrıca yazımı sanırım iyi okumadınız .Sizin gibi şikayetçi arkadaşları haklı gördüğümüde ilk planda haftada 1 günken 2 güne çıkan pazarın,marketin size verdiği zararı anlatarak vs.vs.belirtmiştim . Bu bir plansızlıktır.Ama en önemlisi de benim gibi site sakini olupta rahatsız edilmiş ,yeşil park alanları katledilmiş ,karmaşa evlerinin arasına sokulmuş daire sahiplerinin duygularını dile getirmektir.Buda sanırım sizleri yakından ilgilendirmedi,doğrudur. Zaten öylede .Diğer çevre halkı bize dokunmuyor ya deyip kulak tıkadı .Sadece bizlere zarar verdi ve vermeye devam ediyor. Biz evimizi huzur için aldık ama şu an huzursusuz onun-bunun -şunun yüzünden ama huzurumuz kaçırıldı. Kimsenin de umurunda olmuyor.Hep rant. Sitemde bizim hakkımız değilmi?

isimsiz
isimsiz - 11 yıl Önce

bu konuda en çok tahta sahipleri mağdur. fahiş fiyatlarla satıldı . satarken tahta sayısının 2 katı esnaf başvurusu var dendi. eğer belediye bu hatasını telafi etmezse çok büyük maddi zarardayız. siz en azından sadece yeşil alanınızdan oldunuz , biz büyük maddi zarardayız. tahtaların yarısı boşta satın alanların sesi neden çıkmıyor anlamadım. umarım halkın zararını gidermenin bir yolunu bulurlar. bende diğer arkadaş gibi düşünüyorum. yani haftanın bir günü için aldıkları paraları iade etsinler. tek gün ancak ihtiyaca cevap verir.ilglilere duyrulur.saygılar sunuyorum.

sabrı genç
sabrı genç - 11 yıl Önce

pazarı actılar ıyı guzel bır haftada oldu bıttıye getırıp aman cok talep var yetısen alıyor deyıp haksız rekabet olusturup bızlerı kandırdılar ışın acı tarafı bu ışı yapan beledıye buyrun hesap ortada 29 seneyı bol 41300 tl ye haftalık kac paraya gelıyor yanı 29 senenın kırasını peşın alılar varın gerısını sız hesaplayın sabrı genç 0535 2251505

abdullah abdullah
abdullah abdullah - 11 yıl Önce

bu başak pzar rezaletiniden tahta sahipleri olarak sizlerinde bildigi yok yeşil alan dı sonradan beton yıgınına çevrildi alt katı markete peşkeş çekildi..pazar gunu yetmediği gibi gözleri doysun diye perşembe gunu de satıldı...çok talep var yetişen alıyoo mantıgı yapıldı ben bunlardan burada bahsetmiycem..mayıs ayı kira para paramızı haziran ayında 5 kere gidip gelmemize telefon açmamıza ragmen elden zar zor aldık..dedikleri tek şey kusura bakmayın.bugun 18 temmuz, haziran ayının kirasını 15 temmuzda yatıracaklarını sölediler annem 4-5 kere aradı en sonunda 16 temmuz dediler..bugun 18 temmuz sabah baktık gelmemiş.annem telefonla aradı oraya kapalı bır bayan koymuşlar annemi azarladı parasını sordu diye..telde karşılıklı bagırışmalardan sonra geliceğimi sölediğimde bana silahın la birlikte gel dedi beni tehdit etti.benim silahım falan yok bu arada.gittim 2 tane soru sordum o kapalı bayana cevap veremedi kaçtı gitti odasına kapıyı kilitledi.insanları paralarını istiyolar diye azarlıyolar

abdullah abdullah
abdullah abdullah - 11 yıl Önce

bankanın problemi oldugunu 700 tane hesaba para transferinin çok zor oldugunu ve bunun zaman aldıgını sölediler bankayı suçladılar.banka müdürünü aradım banka muduru kendısınınde 10 tane tahtasının oldugunu kendısının bıle parasını geç aldıgını ve 700 tane hesaba para transfer etmenın ınternet ortamında sadece ve sadece 1 günlerini aldıklarını bildirdiler.bunun üzerine bu sabah büyükşehir belediyesine gittim.yazı işleri müdürlüğüne başvurdum.KADİR TOPBAŞ la görüşmek için randevu talep eden bir dilekçe yazdım ve kısaca olayı anlattım ınsanların magdurıyetını..eğer KADİR TOPBAŞ tan istediğim sonucu alamazsam eğer TAYYİP VE ABDULLAH GÜLe mektup yazıcam..sonuçta burası TAYYİB in gözbebeği.burda insanlar mağdur olsun dıye yapılmadı burası..başakpazar muhasebe muduru ile görrüştüm bana haziran ayının paraları haftalık yada aylık bır şekilde topladıklarını ve de bu toplanan paraları 15 gun kadar kasada bekletip daha sonra bankaya yolluyolarmış..


SIRADAKİ HABER

banner34

banner35