banner29

4.Etap Komşu İnsiyatifi işi sıkı tutuyor

Başakşehir 4.Etap site sakinleri Sular Vadisi olarak bilinen bölgeye Killer grubu’nun yapacağı plaza için ciddi bir protesto eylemine hazırlanıyor.

4.Etap Komşu İnsiyatifi işi sıkı tutuyor
4.Etaptaki bir çok blok ve daire girişlerine afiş astırarak KİLLER ELİNİ VADİDEN ÇEK, SULAR VADİSİ RANT VADİSİ OLMASIN, SULAR VADİSİ MEFAAT VADİSİ OLMASIN,VADİYE REZİDANS İSTEMİYORUZ gibi ilginç pankart ve el ilanı yaptıran etap sakinleri çekincelerini aktardıkları Başakşehir belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın kendilerini ciddiye almadıklarını ifade ederek sandık önümüze geldiği zaman biz de bugün çekincelerimize kulak tıkayanlara gereken cevabı vereceğiz diyerek tepkilerini ortaya koymaları manidardı.
 
Başkşehir Times Haber Merkezi


AK Parti’nin oy deposu tehlike de mi ? 
 
CHP’nin Bahçeşehir deki % 75 lik oy üstünlüğüne karşın AK Parti’de bu açığı % 80’e yakın oy aldığı Başakşehir 1.2.4 ve 5 Etap ile dengeliyordu. Son yıllarda Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı yanlış icraatları sayesinde AK Parti seçmeni ciddi oranda sahip çıktıkları partilerinin kendilerini yalnız bıraktığına inandıkları için alttan alta gösterdikleri sert tepkilerini artık açık bir şekilde ifade ediyorlar.
 
İşte 4.Etap sakinlerinin bastırıp dağıtıkları el ilanları
 
Sular Vadisine Kule !
 
2002 Yılından beri Sular vadisi olarak bildiğimiz ve o yıldan bu yana yapımı süren biricik parkımız,yeşil alanımız Sular Vadisi’ne Killer Market’in bir AVM.ve Rezidans halinde Gökdelen Yapacağını bizzat Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan duyduk.
 
Ailemizle birlikte nefes aldığımız,yürüyüş yaptığımız,ferahladığımız yegane yer olan Sular   Vadisi ve yeşil alanlarımız,dere yatakları üzerine çok katkı Alış-Veriş merkezleri gibi yapılar huzurumuzu,güvenliğimizi,trafiğimizi,alt yapımızı, havamızı, rüzgarımızı,güneşimizi engeller,
 
Başbakan’ımızın kurduğu ve İstanbul’a kazandırdığı bir yer olan Başakşehir’e ve Başakşehir’liye bu bir cezadır,ezadır.
 
Bunun yapılmaması için her türlü mücadeleyi biz Komşular yapmalıyız.Bu projeyi protesto etmek ve sivil vatandaşlar,komşular olarak sesimizi duyurmak maksadıyla 15 Nisan Pazar günü Vadi Center önünden MADO önüne kadar yürüyerek burada basın açıklamamızı yapacağız.
 
Bu Haksızlığa dur demek için sizleri de 15 Nisan 2012 Saat :11.00’da Eşofmanlarınızı giyerek bütün komşularımızı aileleriyle birlikte Sular Vadisine bekliyoruz. 
KOMŞU İNSİYATİFİ /Hareketi 

Başakşehir’de haksızlık diz boyu
 
5.Etap’ta binlerce konut yapan KİPTAŞ yolların ihtiyaca cevap vermeyeceğini bilerek TOKİ’nin MİSSTANBUL ve Başak Center arsalarının ihale ile satılmasına itiraz etmemişti.

Başakşehir ilçe olunca da ilçe belediyesi ihtiyaca cevap vermeyen yolları Misstanbul’un giriş kısmından başlayıp Happy Market’e kadar olan bölgede bir yol genişletme çalışması yapma zarureti hasıl olunca halkın bedelini ödediği İSTİNYE,KALAMIŞ ve KANLICA site arsalarına hukuksuz olarak tecavüz edilmiş olup her üç sitenin değerinden ciddi düşüşlerin yaşanmasına sebep olacak bir çalışmaya imza atılmıştı.

Site sakinleri yapılan çalışmanın adil ve doğru olmadığını ifade etmişlerse de Belediye başkanı Mevlüt Uysal halkın parasından bu yol için eski para birimi ile yaklaşık olarak 4.5 trilyonluk bir haracama yaptığı basına yansıdığı halde rakkam’a itiraz etmediği için en az bu kadarlık halkın parası çar çur edildiği tescil edilmiş oldu.  

Bu ve benzeri bir çok neden den dolayı gelecek yerel yönetim seçilerinde AK Partinin Etaplarda ciddi bir oy kaybı yaşayacağı ifade ediliyor.
 
Haber :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34