banner25

Şelale Park rant'a Kurban mı edilecek ?

Başakşehir'in en eski ve en etkili haber Portalı olan www.basaksehirtimes.com ve BAŞAKŞEHİR TİMES Gazetesi ile yaptığımız etkin yayınlardan dolayı bir çok Bahçeşehir sakini haber ihbar hattımızı arayarak Bahçeşehir Şelale park ile alakalı yayın yaparak yapılmak istenen hataya karşı durmamızı istediler...

Şelale Park rant'a Kurban  mı edilecek ?

Şelale Parkı ranta kurban mı edilecek  ?

 

Bahçeşehir’de bulunan Şelale parkında değişiklik yapılıp parkın bir kısmına yapılacak olan Restorant ve Cafeterya çalışması Bahçeşehir sakinlerini ayaklandırdı. Bahçeşehir sakinleri yaptıkları açıklamalarda  bölgemiz’e proje dışı bir metrelik de olsa beton çalışması görmek istediklerini söyledi. Bahçeşehir’in haklarını korumak için öncülük yapan Bahçeşehirliler derneği (BADER )Şelale Parktaki revize işine şiddetle karı çıkıyor.

 

Başakehir Times Haber Merkezi / Özel Haber

 

Başakşehir Times Gazetesi olarak bölgede yaptığımız incelemede halkın bilgilendirilmediğini gördük. Bir kısım vatandaş bu revizenin bir restoran için yapıldığını iddia ederken bir kısım vatandaş’ta burada ciddi bir rant kokusu alıyoruz diyerek yıkıma sert tepki gösterdiler.

 

Bahçeşehir’in sakinleri isyan ediyor

 

ŞELALE Parkında yaşananları hoş karşılamıyorum.

 

Bahçeşehir Şelale Parkın da Belediyenin yıkımlarına karşı görüşüne başvurduğumuz 2009 yerel seçimlerinde şimdiki Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın rakibi olan CHP’nin Belediye Başkan adayı ve Bahçeşehir sakini Mehmet Kaban’ın görüşlerine baş vurduk;

 

“ Belediyecilikte başarının ölçüsü yeşil alanların çoğalması, betonlaşmanın azalmasıdır. Ama, görüyorum ki Sayın Başakşehir Belediye Başkanı çağdaş belediyeciliğin  tam tersini yapıyor. Şehrin göbeğine benzin istasyonu kuruyor, herkesi rahatsız eden LOCA inşaatın yanına yeni inşaatın yapılmasına müsaade ediyor, Pazartürk’ ün yerini konut alanına çeviriyor şimdi de, güzelim Şelale Park’ını  ticari alana dönüştürüyor.

 

Ben de Şelale Parkı çıvarında oturuyorum. Şelalenin tam ortasına lokanta yapılması, araçların girmesi, otopark  inşası parkı doğallıktan çıkaracaktır.Bu gün lokanta yarın başka bir şey, tıpkı Gölet bölgesi gibi yapılaşmaya doğru gidecektir.

 

Sayın Mevlüt Uysal’ın halkın istemediği bu değişikliği gözden geçireceğini umuyorum. Bu arada halen, denetleme kurulu başkanı ve daha önceleri de başkanlığını yaptığım BADER’in n zamanında ve yerinde uyarılarını destekliyorum. Bu Pazar saat 11 de  Bende Şelale Parkında olacağım”.dedi.                           

                   

CHP.Başakşehiri, İBB meclis üyesi ve Bahçeşehir sakini Serdar Bayraktar

 

Bahçeşehir’de bir uygulama yapılırken Bahçeşehir’i Bahçeşehir yapan özelliklere karşı saygılı davranılmalıdır. Burada yaşayanlar, devasa beton yapıları seyretmek için değil yeşili bol bir alanda yaşamak için, vızır vızır araç trafiğinin olduğu caddelerde değil, sessiz sakin bir semtte yaşamak için burada yaşamayı seçmişlerdir.

 

Kamu yararı kavramını belediyenin kasasına en fazla paranın girmesi olarak algılamak doğru değildir. Plan değişiklik kararlarını almanın bu kadar kolay olduğu, hukuk sürecinde hakların bu kadar zor arandığı bir dönemde hiç kimsenin hakkı yenmeyecek şekilde hareket edilmelidir. Planları parsel bazında yapmak, bahçeli evlerin arasına sonradan gökdelen yapmak, konut alanlarının içerisine sonradan ticaret fonksiyonu vermek, kültürel tesis yapılacak yere benzin istasyonu yapmak o bölge yaşayanlarının hakkının yenmesidir. Geçen yıl Ispartakule’de satılan akaryakıt istasyonu arsası, Bahçeşehir’de Caminin karşısında 42 katlı gökdelen yapmak, arsa değeri çok artan Pazartürk’ün işletme koşullarını iyileştirmeyip başka bir yere taşımak bölge yaşayanlarının hakkının yenilmesidir. Parkın tam kalbine ticari bir yapı yapmak ta, hakkın yenilmesidir.

 

Evet, belediyeler faaliyetlerini yürütürken gelir elde etmeliler ancak mal varlıklarını ve ortak alanları, en fazla geliri elde etmek için değil, toplum yaşamına katkı sağlamak, daha yüksek artı değer sağlayacak projeleri uygulamak için kullanmalılar.

Bu nedenlerle ve parkın asli fonksiyonuna zarar vereceğinden ve bölge yaşayanlarının istememesinden dolayı Şelale Parka yapılması düşünülen bu ticari yapı ile ilgili karar tekrar değerlendirilerek bu yapıdan vazgeçilmelidir.

  

Ayfer Dikbaş sıra saksıları peşkeş çekmekte dedi

 

Bahçeşehir Sakini ve CHP. kadın kolları başkanı Ayfer Dikbaş ise AKP.li belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın gözünü para hırsı bürümüş. Bahçeşehir’de Şelale parkı yıkarak yandaşlarına rant oluşturmak yerine Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevei caddesi 16.sokakta bir çok engelli vatandaşımızın bulunduğu sokağın yolunu yapsın dedi. Dikbaş amaç hizmet olsa ilk önce buranın yapılması gerekmez mi dedi.

 

Bahçeşehir’in özelliği bilerek yok mu  ediliyor ?

 

Türkiye'nin en önemli, dünyada da sayılı uydu kent projelerinden biri olan Bahçeşehir projesi, 1996 yılında Birleşmiş Milletler Habitat II Konferansı çerçevesinde; "Kurumsal Uygulamalar ve Projeler" ödülüne, 1997 yılında, Kanada'da "Yeni Kentsel Yerleşim Anlayışı" ödülüne, Mayıs 2000 tarihinde de The American Institute of Architecsts Avrupa Konseyi çevre komisyonu tarafından verilen "Kentsel Düzenleme" ödülünü almıştır.

 

Yanlış’a dur demek için her türlü demokratik mücadeleyi veren BADER üyeleri

Bahçeşehir’in geleceğine sahip çıkmak adına var gücü ile çalışan BADER’in başkanı,Uğur BARIŞ KARABULUT,yardımcısı Nihat Emeksiz,Demet Teoman BİNGÖL,Süreyya KILINÇ,Cevdet OTAY, Serdar BAYRAKTAR,Dolunay DOLU, Serpil KIVILCIM,Tülin GÜNEY,Veli EREN,M Çetin ÇOLAK, Hayrettin ÖZBAKIR,Ayşin SÜRE,Pınar Zeynep Efendioğlu, İnci KAPROL,Sulbiye ALTUN ,Derya İbiş,Ayfer DİKBAŞ,Mustafa KARAKAYA, Ayça GÜLTEKİN, Erkan KABAN Yavuz SALTIK, Mehmet Kaban, H.Erdal Samur, Yüksel Karabacak başta olmak üzere Bahçeşehir’in geceleğine sahip çıkmak için çalışan semt sakinlerinin itirazlarına kulak asmayan Belediye başkanı Mevlüt Uysal her geçen gün hata üstüne hata yapmaya devem ediyor.

Bader üyeleri dışında bir çok vatandaş ta yapılan yanlışa’a dur demek için çalışmaları desteklediğini gördük.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35