banner25

Kafkas Katalları Bahçeşehir'de yüksek uçtu

2012 Yeteneksizsiniz Türkiye finalisti olan grup "Kafkas Kartalları" kültür ve sanatın yeni buluşma noktası Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi'nde unutulmaz bir dans gösterisi sergilediler

Kafkas Katalları Bahçeşehir'de yüksek uçtu

20 Nisan Cuma akşamı Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, akrobatik figürleri, otantik kostümleri ve güçlü dans yorumları ile Yeteneksizsiniz Türkiye'nin finalisti olmayı hak kazanmış olan Kafkas Kartallarına ev sahipliği yaptı.
Başakşehir Times Haber Merkezi  

Kafkasya'nın bütün yörelerinden orijinal kostümleriyle ve geniş dans repertuvarlarıyla izleyenleri büyüleyen Kafkas Kartalları grubuna yöresel enstrümanların da yer aldığı 15 kişilik orkestra eşlik etti. 20 yılı aşkın süredir dünyanın çeşitli yerlerinde ve Türkiye'de pek çok ilde gösteriler yapan grup 78 dansçı ile sahne aldıkları gösteride, izleyenleri kendine hayran bıraktı.
İki bölüm halinde sergilen ve yaklaşık olarak 2 saat süren gösteride, masalsı bir atmosferde Anadolu’nun zengin kültürü, danslarla seyirciye sunuldu. Danslarında sevgi, barış ve kadına gösterilen değerin önemini görsel bir şölen olarak sunan KAFKAS KARTALLARI, seyircinin beğenisini kazanmayı bildi.
Yetenek Sizsiniz programında finalist olmayı başaran grup, yöresel danslarını çağdaş koreografileriyle birleştirerek kendilerini canlı olarak izleme fırsatı yakalayan Bahçeşehirlilere unutulmaz bir akşam yaşatırken, alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldılar.
Haber Servisi : İstanbul Times haber Merkezi
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34