banner32

Bir Bereket Sofrasıda Bahçeşehir’e kuruldu

Başakşehir Belediyesi'nin düzenlediği Ramazanın bereketinin paylaşılan lokmalarla arttığı sokak iftarları devam ediyor.

Bir Bereket Sofrasıda Bahçeşehir’e kuruldu

Ramazan ayının 20.gününde sofralar, Bahçeşehir Hill Park Çarşı Önü, Ziya Gökalp Pazar sokağında açıldı. Bahçeşehirliler sokak iftarında buluşmanın heyecanını yaşarken, sanatçı Metin Şentürk, Uğur Aslan ve Aslı Hünel’de vatandaşlarla birlikte iftar açtı.

Metin Şentürk, Uğur Arslan, Asli Hünel Bahçeşehirlilerle aynı sofrayı paylaştı

Bahçeşehir HillPark Çarşı Önü, Ziya Gökalp Pazar sokağında açılan sofralarda binlerce mahalle sakini bir araya geldi. Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı iftarda:“Amacımız bir araya gelme fırsatı bulamayanları bir araya getirmek tanışmayanları tanıştırmak küs olanları barıştırmaktır. Ramazanın hürmetine diyoruz ki aynı sofra etrafında komşuları birleştirelim istedik. Bahçeşehir’de bu sene ilk defa sokak iftarı yapıyoruz. Bahçeşehir’de oturduğunu bile bilmediğimiz bir çok vatandaşımızla aynı sofrayı paylaşıyoruz. Şu anda bizimle birlikte, İstanbul'un bir çokilçesinde sokaklarda vatandaşlarımız iftarını açıyor. Başakşehir'de vatandaşımızın katılımı çok yüksek. İftarımızda bizleri yalnız bırakmayan sanatçılarımızada çok teşekkür ediyorum” dedi.

İftar sonrasında katılımcılara lokma dağıtıldı,  Başkan Uysal dağıtım alanına geçerek elleriyle vatandaşlara lokma ikram etti.

Aile boyu iftar’da buluşalım

Aynı gün ZiyaGökalp Pazar sokağı’nda düzenlenen Sokak İftarına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal adına başkan yardımcısı Haluk Dikbaş ev sahipliği yaptı.

Çok sayıdamahallelinin erken saatlerde geldiği iftara katılan vatandaşlar etkinliğin devamını talep etti.
Yunus Kurt: İftara eşim ve annem babamla geldim. İlk defa geliyorum,sokak iftarlarını olumlu buluyorum. İnşallah devamı gelir, her yıl yapılır.

Şenay Dalkıran: Çok beğeniyorum bu iftarları. Başkanımız Mevlüt Uysal dünyamız durdukça oda dursun. Ona çok çok teşekkür ederim.

Muhtar İhsan Koğuş: Belediyemiz’in yaptığı bu hizmetten dolayı ben sayın başkanıma çok çok teşekkür ediyorum. Baskanımız burada her türlü camilerimize derneklerimize destek oluyor.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35