banner29

Bahçeşehir ‘Bavul’la Buluştu

Başakşehir Belediyesi önemli sanatçıları ve tiyatroları Başakşehirlilerle buluşturmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu ünlü "Bavul" adlı tiyatro oyunu oldu.

Bahçeşehir ‘Bavul’la Buluştu
 Sam Bobrick'in yazdığı ve yönetmenliğini Bora Severcan'ın yaptığı, Ayşen Gruda, Melda Gür, Volkan Severcan ve Sefa Zengin'in oynadığı “Bavul” adlı komedi oyunu, Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BKSM) tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

BKSM’ye Büyük Övgü

BKSM’yi çok beğendiğini dile getiren oyuncu Volkan Severcan, “Basakşehir, Bahçesehir buralar çok büyüdü başka bir şehir oldu. Burada ilk kez sahneye çıktım. Salon çok güzel ve çok büyük. 1200 kişi tabi çok sıkı bir rakam. İstanbul’un sahip olmadığı bir salonunuz var. İnşallah burada çok daha güzel işlere imza atılır. Aralık’ta 3 tane tiyatro geliyor sanıyorum. Başkanımız da buraya çok daha güzel şeylerde getirir diye umut ediyoruz. Prodüksiyonları buraya ait, yerel birtakım şeylerde yapılır. Bizler de arada sırada gelir oynarız’’ şeklinde konuştu.

Yerel yönetimlerin kültürel etkinliklerdeki rolü hakkında da konuşan Severcan şunları söyledi. “Eskiden tiyatro Beyoğlu merkezliydi . İnsanlar tiyatro seyretmeye geliyorlardı ama artık günümüzde bu biraz değişti. Günümüzde yerel yönetimler bu işe birazcık daha fazla dikkat etmeli ki epey belediyemiz var bu konuda hareket eden. Allah razı olsun onlardan. Biz artık tiyatrodaki insanların ayağına geliyoruz. Hakikaten bu sanıyorum daha avantajlı bir şey. Burada tabi en önemli görev yerel yönetimlere düşüyor. Bahçesehir ve Başakşehir’in son derece entelektüel, son derece gelişmiş bir yapısı var. O yüzden tiyatroyla çok içice bir grup buralar. Çok güzel oyunlar seçmişsiniz. İnşallah böyle devam eder.’’

Aysen Gruda’nın 30 yıllık arkadaşı olduğunu da kaydeden Severcan, ‘’Gruda, çok özel bir oyuncu. Bizim tiyatromuzun da baş tacı. Yani çok gurur duyduğumuz, duruşunu ışığını tiyatronun en ön tarafına yaktığımız bir oyuncumuz. Hem ablamız, hem arkadaşımız hem kardeşimiz, bizim canımız. Performansını zaten söylemeye gerek yok’’ dedi.

Oyunun Konusu

Karısı tarafından terk edilen bir adamın (Volkan Severcan) aşktan korkan bir kadınla (Melda Gür) havaalanında bavullarının karışması sonucu karşılaşmasını konu alan oyunda sahne aralarında çıkan psikiyatrist Basri Bey'in (Sefa Zengin) yardımı ile işler daha da karmaşık ve saçma bir hal alır. Oyunda hayatı kızına zehir eden anne rolünü oynayan, ilerlemiş yaşına rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyen Ayşen Gruda’nın performansı seyirciler tarafından sık sık alkışlarla karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34